Naga MarketsKurs euro do dolara europa kontynentJednym z istotnych wydarzeń środowego przedpołudnia była zaplanowana na godzinę 11:00 publikacja wstępnego rezultatu dynamiki Produktu Krajowego Brutto (PKB). Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. W tym konkretnym przypadku mówmy o wstępnym raporcie za III kwartał 2019 roku.


Strefa euro: PKB w III kw. 2019 r. zgodne z oczekiwaniami

Z wstępnego raportu Eurostatu wynika, że w III kwartale br. Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w porównaniu z poprzednim kwartałem o 0,2% w strefie euro (EA19) i o 0,3% w całej Unii Europejskiej (UE28). W ujęciu rok do roku odnotowano natomiast wzrost gospodarczy na poziomie 1,2% w strefie euro i o 1,3% w UE28.

ec.europa.eu

Równocześnie dowiedzieliśmy się także, że liczba osób zatrudnionych wzrosła w III kwartale 2019 roku o 0,1% w strefie euro oraz w całej UE. Dla porównania, w II kwartale 2019 r. zatrudnienie wzrosło o 0,2% w strefie euro i 0,3% w UE28.

ec.europa.eu

Kurs euro kosztuje 1,10 USD

Na informację o niemal zgodnych z oczekiwaniami danymi ze strefy euro, kurs wspólnej waluty nieznacznie wzrósł do dolara. Na chwilę obecną notowania EURUSD konsolidują na poziomie 1,10, a jego trwałe przebicie otworzyłoby drogę do lokalnego wsparcia 1,0928. Z drugiej strony wzrost powyżej 1,1073 umożliwiłby test październikowego maksimum 1,1180.

Kurs EURUSD w czwartek na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD w czwartek na interwale dziennym, tradingviewcom


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here