Naga MarketsKurs euro spadnie do 1,03 USD. EUR nie ma szans konkurować dolaremEkonomiści z TD Securities uważają, że strefa euro stoi przed wieloma wyzwaniami i oczekują, że zaczną one coraz bardziej obciążać parę EURUSD. W związku z tym prognozują spadek do poziomu 1,05 w nadchodzącym tygodniach, podczas gdy eksperci z Credit Suisse oczekują przebicia tegorocznego dołka z celem na poziom 1,0340.

  • Euro nie jest w stanie konkurować w dolarem amerykańskim
  • USD od lat posiada wysoką pozycję rynkową
  • EURUSD z celem na 1,0340

Dolar utrzyma tendencję zwyżkową – TDS

UEPonure perspektywy globalnego wzrostu są szczególnie problematyczne dla tej procyklicznej waluty (euro). Politycznie Europa nadal walczy o zaoferowanie jednolitego programu wsparcia gospodarki w walce z pandemią – napisano w raporcie.

Bilans płatniczy EUR: Teraz, gdy globalny handel utknął w martwym punkcie, duża nadwyżka handlowa UE (czytaj: Niemcy) zagraża długoterminowej nadwyżce na rachunku obrotów bieżących – dodano.

W ocenie ekspertów również przepływy portfela nie zachęcają, a QE w strefie euro prowadzi do wycieku kapitału. Trendy na rynku ETF-ów wykazują ograniczone zainteresowanie akcjami w UE.

Podsumowując, euro nie może już konkurować z dolarem w przyciąganiu przepływów kapitału zagranicznego.

Zapotrzebowanie na aktywa w USD zaczęło gwałtownie rosnąć w 2017 r., ponieważ Stany Zjednoczone mają wysoką pozycję rynkową, a rynek akcji jest najbardziej defensywny na świecie. Jak wskazują analitycy, kapitał zagraniczny będzie nadal kierowany w stronę Stanów Zjednoczonych.

Kurs EURUSD przebije najniższy poziom w 2020 r. – Credit Suisse

Według analityków Credit Suisse para EURUSD ostatecznie spadnie do nowych minimów poniżej 1,0635, aby przetestować najniższy poziom w 2017 r. na poziomie 1,0341.

Kurs EURUSD pozostaje niepewny w krótkim okresie, ale nadal szukamy ostatecznego wyraźnego przebicia poziomu 1,0727, a następnie wsparcia 1,0635, przed dotarciem do najniższego poziomu w 2017 r. w okolicach 1,0341 – wskazano w raporcie.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here