Naga MarketsKurs euro do dolara europa kontynentSpadający popyt i zakłócone łańcuchy dostaw powodują globalną recesję gospodarczą. Zdaniem ekonomistów z Morgan Stanley silne reakcje polityki pieniężnej i fiskalnej w strefie euro mogą jednak przygotować grunt pod odbicie w drugiej połowie tego roku. Z kolei eksperci z HSBC zauważają, iż pogłębia się konflikt między krajami członkowskimi. Natomiast analitycy MUFG wskazują, że bardziej skoordynowane działania decydentów w strefie euro pomagają złapać oddech europejskiej walucie. Tymczasem para EURUSD przebiła w czwartek poziom 1,10.


Koronawirus: Głębsza recesja, ale nie kryzys – Morgan Stanley

kryptowaluty Bitcoin BTC Ethereum ETH w walizce podczas burzyGłówna ekonomistka banku w USA, Ellen Zentner spodziewa się, że skurcz gospodarki USA w całym roku 2020 wyniesie -3,0%, co jest sporą zmianą w porównaniu do poprzedniej prognozy wzrostu o 0,6%. Taki spadek ograniczy globalny wzrost do 0,3% w 2020 r.

Globalna gospodarka skurczy się w ujęciu rocznym odpowiednio o -0,6% i -2,1% w pierwszym o raz drugim kwartale. Jeśli ożywienie gospodarcze zakorzeni się w trzecim kwartale, globalna gospodarka może odbić się do 4,8% wzrostu r/r w 2021 r. – napisano w raporcie.

Podstawowy scenariusz głównego chińskiego ekonomisty Robina Xinga dla chińskiej gospodarki to obecnie 4% wzrost w 2020 r. i 7,5% w 2021 r.

W strefie euro i Wielkiej Brytanii główny ekonomista Jacob Nell spodziewa się, że gospodarka strefy euro skurczy się w tym roku o -5%, a PKB Wielkiej Brytanii zmniejszy się o -5,1% w 2020 r. Zakładając, że pandemia osiągnie szczyt w kwietniu/maju, gospodarka strefy euro i Wielkiej Brytanii może wzrosnąć odpowiednio o 5,5% i 5,6% w 2021 r. – dodano.

Strefa euro: Każdy kraj dba o swoje interesy – HSBC

UERynek walutowy może zobaczyć podwyższone ryzyko dużych napięć w strefie euro w związku z licznymi problemami krajów członkowskich, które poddają je ogromnemu testowi, zdaniem analityków z Grupy HSBC.

Połączenie presji cyklicznej i politycznych reakcji zorientowanych na własne kraje może spowodować ujawnienie niektórych słabości strukturalnych projektu euro. Napięcia fiskalne mogą stać się szczególnie widoczne w 2021 r., gdy kraje zostaną zmuszone do odejścia od tolerancji budżetowej, którą widzimy obecnie – wskazano w raporcie.

Euro prawdopodobnie spotka się z dużą presją, ponieważ ceny rynkowe będą dyskontowane z powodu większego prawdopodobieństwa rozpadu strefy w obliczu kryzysu COVID-19 – dodano.

Strefa euro stoi w obliczu 2% recesji. Spadek nawet o 10%, jeśli utrzyma się blokada granic

W swoim nowym raporcie S&P Global Ratings prognozuje, że gospodarka strefy euro w tym roku odnotowuje 2% recesję z powodu kryzysu związanego z koronawirusem. Agencja ostrzegła również, że skurcz gospodarczy może pogłębić się nawet do 10%, jeśli obecne blokady zostaną przedłużone na cztery miesiące.

Kurs EURUSD: Niemcy i Holandia niechętnie podchodzą do korona-obligacji – MUFG

Euro umacnia się w tym tygodniu, a kurs EURUSD wzrósł ponownie powyżej poziomu 1,0900. Lee Hardman, analityk walutowy w MUFG Bank uważa, iż rosną podziały w strefie podczas trwającego kryzysu.

Wydaje się, że euro zyskuje dzięki przejściu w kierunku bardziej skoordynowanej i jednolitej reakcji europejskich decydentów politycznych na walkę z negatywnym szokiem COVID-19 dla gospodarki strefy euro – napisano w raporcie.

Francja, Włochy, Hiszpania i sześć innych rządów strefy euro wezwały do ​​emisji wspólnego europejskiego długu, aby pomóc w finansowaniu środków wsparcia gospodarczego. Przedstawili pomysł tak zwanych „obligacji koronowych”.

Bloomberg poinformował wczoraj, że decydenci EBC są otwarci na uruchomienie programu bezpośrednich transakcji walutowych (OMT). Zaletą stosowania OMT byłoby to, że nie jest on związany limitami istniejących operacji skupu obligacji EBC – dodano.

Rozwój sytuacji pomaga zmniejszyć ryzyko kolejnego negatywnego szoku związanego z kryzysem zadłużeniowym w strefie euro dla gospodarki strefy euro i samego euro – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony m.in. Grzegorz Moskwa, Marcin 'Wiking' Wicz, Mariusz Drozdowski, Paweł Szwajcar, Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski. Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs EURUSD na interwale dziennym,tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here