Naga Markets


O godzinie 10:00, Markit opublikował dane dotyczące koniunktury w przemyśle i usługach, w całej strefie euro. Mieszane dane wskazują na rozwój w sektorze usługowym i delikatne pogorszenie nastrojów w sektorze przemysłowym.

Przemysłowy PMI osunął się w grudniu do poziomu 59,9. Wcześniejszy odczyt to z kolei 60,6. Tym samym indeks ten znalazł się na trzymiesięcznym dołku.

Jeśli natomiast chodzi o PMI w usługach, tu sytuacja wygląda znacznie lepiej. Odczyt na poziomie 57,6 był wyższy zarówno od poprzedniego (56,6) jak i prognoz zakładających spadek do 56,5. Warto zauważyć, że w tym przypadku znajdujemy się na ponad 10-letnim szczycie.

Przedstawiony na poniższym wykresie, zbiorczy wskaźnik PMI (wraz z PKB) osiągnął w grudniu poziom 58,6, a zatem widoczny jest wzrost w ujęciu miesięcznym (58,1), ale nie tylko, osiągnął on bowiem najwyższą wartość od 139 miesięcy.

Reakcja rynku

Euro po odczycie zyskuje w stosunku do greenbacka i kontynuuje wzrosty jakie zapoczątkowane zostały wczorajszego popołudnia. Co istotne, notowania EURUSD opuściły zakres ruchu bocznego i ustanowiły dziś nowe maksima.

Handel na analizowanym instrumencie umożliwia broker XM, któremu zaufało już ponad milion klientów na całym świecie >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COM

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here