Naga Marketsbanknoty euro i dolarPopularna para walutowa EUR/USD po wykonaniu fałszywego wybicia powyżej 1.15 kontynuuje ruch korekcyjny. W ocenie ekspertów z Westpac i Comerzbanku na europejskiej walucie ciąży spowolnienie gospodarcze w całej strefie euro, co może przyczynić się do testu poziomu wsparcia 1.1327.


Zobacz również: Kurs euro traci – EUR/USD z potencjałem spadkowym?

Westpac: Strefa euro przygnębiona słabymi odczytami danych

W ocenie Tima Riddella, głównego specjalisty ds. strategii walutowych w Westpac, w całej strefie euro występuje spowolnienie gospodarcze. Niedawny i gwałtowny spadek produkcji przemysłowej ciąży na wspólnej walucie, a przyczyną może być słabsza kondycja niemieckiego sektora produkcji samochodów.

Tim Riddle zauważa, że słaby odczyt niemieckich zamówień fabrycznych i eksportu dóbr podkreśla niepewność, co do wzrostu w strefie euro w 2019 roku. Jest to wyraźna różnica w stosunku do nietypowego wzrostu obserwowanego pod koniec 2017 roku. Niemieckie wskazania odczytu ZEW pozostają negatywne dziewiąty raz z rzędu i nadal sugerują słabą kondycję głównej gospodarki EU.

Ostatnie komentarze członków EBC, w tym w szczególności Draghiego wskazują na niższy wzrost niż oczekiwano i brak presji inflacyjnej w regionie, gdzie bazowy wskaźnik CPI zatrzymał się na 1,0%. W naszej ocenie bodziec fiskalny ze strony EBC musi zostać utrzymany, a na najbliższym spotkaniu 24 stycznia zostanie podkreślone gołębie stanowisko – napisał Tim Riddell.

Ekspert z Westpac uważa, iż impulsy wzrostowe na EUR/USD powinny zostać zatrzymane przez strefę oporu 1.15 – 1.16, co następnie powinno doprowadzić do testu wsparcia 1.12.

Strefa euro pod presją, dalsze spadki na EUR/USD? – prognozy dużych banków

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO. Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Commerzbank: Stabilizacja kursu euro

Karen Jones, analityk w Commerzbanku sugeruje, że kurs EUR/USD pozostaje w konsolidacji w okolicach średniej kroczącej MA55.

Jones zauważa, że rynek w zeszłym tygodniu wybił kilkutygodniową konsolidację przebijając poziom 1.1500, ale sprzedający zdołali zepchnąć cenę z powrotem, a obecne notowania wskazują na neutralny sentyment rynku.

W krótkim terminie spadki powinny zostać powstrzymane przez wsparcie 1.1327. Jeśli doszłoby do przebicia, kolejnym ważnym poziomem jest 1.1267 oraz dołek z 2018 roku 1.1216. Jeszcze niżej znajduje się zniesienie Fibonacciego 61,8% na poziomie 1.1186.

Z drugiej strony strefa oporu 1.1602 – 1.1623 determinuje dalsze notowania na EUR/USD. Gdyby kupujący zdołali przebić ten kluczowy opór otwarłoby to drogę do oporu 1.1786.

Zobacz również: Bieżąca analiza pary EUR/GBP – prognozy dużych banków

Strefa euro pod presją, dalsze spadki na EUR/USD? – prognozy dużych bankówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here