Naga MarketsKurs euro do dolara europa kontynentTrudno jest spierać się z siłą euro, gdy odporność produkcji na zawirowania w strefie daje nadzieję na trwałe ożywienie. Jednak ekonomiści z Westpac uważają, że nadal wiele gospodarek w Europie może doświadczyć ograniczonego wzrostu. Prognozują, że para EUR/USD zmierza w kierunku poziomu 1,30 w pierwszym kwartale przyszłego roku. „Edek” zakończył miniony tydzień na poziomie 1,2250.

  • Kraje strefy euro przedłużają lub nakładają bardziej rygorystyczne ograniczenia przynajmniej do połowy stycznia
  • Strefa euro powinna skorzystać na szybkim ożywieniu w Chinach i północnej części Europy
  • Czynniki napędzające przepływ kapitału i handlu prawdopodobnie sprawią, że EBC będzie musiał stawić czoła wyższemu EUR

Kurs EUR/USD zmierza w kierunku 1,30 w I kwartale 2021 r. – Westpac

Nowa administracja USA prawdopodobnie będzie bardziej współpracować z UE, odwracając bieg stosunków handlowych po wrogiej eskalacji napięć przez administrację Trumpa. Chociaż UE może zacząć wprowadzać regulacje przeciwko gigantom technologicznym, początkowe rozmrożenie stosunków, zwłaszcza w sektorze lotniczym, prawdopodobnie doda dalsze wsparcie dla siły euro – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kraje strefy euro przedłużają lub nakładają bardziej rygorystyczne ograniczenia przynajmniej do połowy stycznia. Podkreśla to potencjał kolejnych okresów zaostrzania restrykcji.

Jednak ostatnie dane o produkcji i składowe PMI dotyczące nowych zamówień sugerują, że perspektywy dla przemysłu są pozytywne na 2021 r. Strefa euro powinna skorzystać na szybkim ożywieniu w Chinach i północnej części Europy – dodano.

Umacniające się euro, będące następstwem spodziewanej siły przemysłu i ewentualnego zniesienia ograniczeń, utrudni EBC próby podniesienia oczekiwań inflacyjnych. W ocenie ekspertów interwencje słowne mogą stać się bardziej powszechne w próbach ograniczenia siły EUR.

Czynniki napędzające przepływ kapitału i handlu prawdopodobnie sprawią, że EBC będzie musiał stawić czoła wyższemu EUR – podkreślono.

UE jest teraz gotowa do wdrożenia swojego funduszu naprawczego, ale jego realizacja może okazać się długim procesem. Niemniej jednak zapewni to wsparcie dla krajowej ekspansji fiskalnej i zmniejszy presję na EBC, ale także poprawi perspektywy euro, zapewniając większe zaufanie w regionie.

Kurs EUR/USD solidnie pokonał opór wokół 1,20 i wydaje się być dobrze wspierany przez potencjalne ruchy w kierunku 1,30 w I kwartale 2021 r. – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here