Naga MarketsJedną z niewielu zaplanowanych na dziś publikacji jest raport Eurostatu dotyczący bilansu handlu międzynarodowego strefy euro w sierpniu 2017 roku. Dane mogą rozczarowywać europejskie byki, choć sytuacja wciąż daleka jest od niekorzystnej.


Pierwszy szacunek dóbr eksportowanych ze strefy euro (EA19) w sierpniu 2017 roku wyniósł 171.5 miliarda EUR. To o 6,8% wyższa wartość niż przed rokiem (160,6 mld EUR). Import do strefy euro wyniósł w sierpniu 155.4 miliardy EUR, co oznacza wzrost wskaźnika o 8,6% w porównaniu z okresem sprzed roku. (…) w wyniku tego, strefa euro odnotowała nadwyżkę w handlu zagranicznym rzędu 16,1 mld EUR. W sierpniu 2016 była to wartości 17,5 mld EUR. Wymiana handlowa pomiędzy krajami członkowskimi wzrosła w sierpniu 2017 do poziomu 132,9 mld EUR tj. o 7,6% w porównaniu do okresu sprzed roku – czytamy w opublikowanym dziś o 11:00 raporcie Eurostatu.

Trzeci spadek z rzędu

Dzisiejsze dane, choć wciąż pozytywne na pewno nie dodają skrzydeł europejskim bykom podczas spokojnej, poniedziałkowej sesji. W ciągu ostatnich trzech miesięcy wartość nadwyżki w handlu zagranicznym strefy euro spadła o 10 mld EUR. Dane opublikowane w sierpniu należą do najwyższych odczytów zarówno w ciągu ostatniego roku, jak i ostatnich lat.

Handlujesz na danych? Spróbuj opcji waniliowych>>>

Reakcja rynku

Przedpołudniowe dane nie wstrząsnęły wyceną euro. EUR/USD po spadkach w trakcie sesji azjatyckiej leniwie konsoliduje w rejonie 1,1780/90. 

EUR/GBP zbliża się tymczasem do strefy wsparcia wspartej zniesieniem 61,8% ostatniego impulsu wzrostowego. Okolice 0,8855 były dziś już raz testowane i jeżeli byki nie znajdą w sobie więcej siły, czekać nas będzie prawdopodobna konsolidacja wokół wspomnianej strefy.  Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWydarzenia polityczne w centrum uwagi w tym tygodniu
Następny artykułCHFJPY – Podwójny szczyt i pokonana linia trendu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here