Naga MarketsKurs euro do dolara europa kontynentCzłonkowie Ruchu Pięciu Gwiazd zagłosowali wczoraj za utworzeniem koalicji rządowej z centrolewicową Partią Demokratyczną. Poniedziałkowe odczyty indeksów PMI ze strefy euro w znaczący sposób wpłynęły na europejską walutę. Czy te odczyty cokolwiek zmieniają w prowadzonej polityce Europejskiego Banku Centralnego? Co te informacje oznaczają dla polskich firm, eksporterów oraz importerów? Na te pytania postarają się odpowiedzieć Krzysztof Kamiński oraz Maciej Przygórzewski – główny ekspert walutowy Walutomat.pl.


Włochy i Wielka Brytania tworzą główne ryzyka dla strefy euro

Problemem Włoch jest trwający impas, z którego na tę chwilę nie ma wyjścia. Z jednej strony włosi mogą wybrać rząd, który pójdzie na konflikt z Unią Europejską, co odbije się negatywnie na kursie euro. Z drugiej strony mamy brak rządu, co zwiększy niepewność na rynkach. Inwestorzy pozbywają się euro chcąc uciec od ryzyka politycznego strefy euro – zauważa Maciej Przygórzewski.

Te artykuły również Cię zainteresują
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson rozpoczął działania mające na celu przyspieszenie powszechnych wyborów po upokarzającej porażce swojej dotychczasowej strategii Brexitu, która sprawiła, że ​​jego partia rządząca została w strzępach. Jeden z posłów Partii Konserwatywnej przeszedł na stronę opozycji, co umożliwiło jej wygranie decydującego głosowania ws. Brexitu.

Jeśli dojdzie do przyspieszonych wyborów w Wielkiej Brytanii będzie to oznaczało sromotną porażkę Borisa Johnsona. Jednak wystarczy, że konserwatyści przekalkulują, iż nie opłaca im się przeprowadzać wyborów, wówczas impas polityczny może po raz kolejny się przedłużyć – dodał analityk z Walutomat.pl.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here