whitebit

Strefa biznesu - bankowa strefa usług dla Twojego przedsiębiorstwaWspółpraca banków z przedsiębiorcami wykracza znacznie poza prowadzenie firmowego rachunku. Sprawdź, na jakie usługi dla biznesu mogą liczyć obecnie osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Obecnie wsparcie banku dla przedsiębiorców dotyczy wielu kwestii finansowych. Prowadzenie konta czy udzielanie kredytów to tylko niektóre z usług, z jakich mogą skorzystać przedsiębiorcy. Co jeszcze znajduje się w ofercie tzw. strefy biznesu?

Bankowe usługi dla biznesu – z czego mogą korzystać przedsiębiorcy?

Poza produktami bankowymi, jak lokata czy kredyt, banki proponują zwłaszcza małym i średnim przedsiębiorcom coraz szerszy zakres usług, dzięki którym działalność można prowadzić łatwiej i nierzadko taniej. Naturalnie usługi dla biznesu wiążą się w większym lub mniejszym stopniu z finansami. Jakiego rodzaju jest to wsparcie?

Dobrym przykładem tego, jak rozwija się sektor usług dla przedsiębiorców, jest leasing. Początkowo banki uczestniczyły w takich operacjach wyłącznie w roli inwestora, który finansował leasing samochodu. To, jaki pojazd nabywał w ten sposób przedsiębiorca, zależał już wyłącznie od niego lub pośrednika. Dziś współpraca w tym zakresie może być kompleksowa, od znalezienia auta do sfinansowania jego użytkowania.

Kolejnym krokiem jest wynajem długoterminowy, czyli alternatywa dla kredytu czy leasingu. Na tym polu banki również dbają o pełną obsługę swoich klientów, zawierając np. ścisłą współpracę z konkretnym podmiotem. Przykładem może być bank Crédit Agricole, który klientów zainteresowanych wynajmem długoterminowym przekierowuje bezpośrednio do partnera, którym jest Carefleet S.A. Tam można łatwo stworzyć lub rozbudować firmową flotę.

Księgowość z Twoim bankiem

Inny aspekt, w którym bankowe usługi dla biznesu wspierają przedsiębiorców, jest rachunkowość. Księgowość online jest sukcesywnie wprowadzana w kolejnych bankach, a dla właściciela firmy oznacza to sporo ułatwień. Przede wszystkim księgowością można wygodnie zarządzać z poziomu bankowości internetowej. Niektóre banki oferują typowe usługi księgowe, inne – możliwość prowadzenia samodzielnej rachunkowości, a czasami tylko wsparcie w wybranych aspektach, jak np. fakturowanie.

Dlaczego księgowe usługi dla biznesu są atrakcyjne dla przedsiębiorców? Banki jako duże korporacje często bywają konkurencyjne cenowo z biurami rachunkowymi. Można zatem oszczędzić na prowadzeniu księgowości. Kolejnym atutem jest ścisłe powiązanie konta firmowego z rachunkowością. Łatwiej w ten sposób monitorować sytuację finansową przedsiębiorstwa, czy chociażby weryfikować, czy wystawiona faktura została już opłacona przelewem na konto.

Terminale i wsparcie na co dzień

Osoby, które prowadzą działalność handlową, zazwyczaj potrzebują terminala do ewidencjonowania transakcji. W tym aspekcie również można liczyć na wsparcie banku. Te chętnie pomagają właścicielom firm w wyposażeniu sklepu w niezbędny sprzęt, a co więcej, ułatwiają skorzystanie z atrakcyjnych programów, jak chociażby Polska Bezgotówkowa.

Wybierając terminal w ofercie swojego banku łatwiej też połączyć funkcjonowanie urządzenia z rachunkiem firmowym. Również samo ewidencjonowanie jest prostsze, jeśli wszystkim można zarządzać z poziomu bankowości internetowej.

Nie zapominajmy również o prostych funkcjonalnościach związanych z kontem firmowym, które bywają pomocne na co dzień. Część banków przypomina m.in. o konieczności wykonania przelewu do ZUS-u czy urzędu skarbowego. Coraz łatwiejsze jest również wykonywanie paczek przelewów czy np. dbanie o wynagrodzenia dla pracowników.

Nowoczesne banki potrafią zapewnić swoim klientom biznesowym kompleksową obsługę. Dzięki temu prowadzenie działalności gospodarczej jest prostsze i sprawniejsze. Sprawdź ofertę banku Crédit Agricole, który proponuje przedsiębiorcom szereg przydatnych narzędzi w strefie dla biznesu.

Artykuł partneraZapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.