Naga MarketsStratis to platforma Blockchain-as-a-Service (BaaS), stworzona w celu dostarczania rozwiązań dla korporacji z sektora finansowego, które chcą czerpać korzyści z technologii Blockchain.  Stratis pozwala firmom tworzyć niestandardowe aplikacje blockchain z potrzebnymi funkcjami, upraszczając proces tworzenia oprogramowania.

Twórcy

Kryptowaluta została stworzona przez brytyjską firmę Stratis Group Ltd. w 2016 roku, a jej pomysłodawcą był Chris Trew. Stratis to globalna firma, wspierana przez rozproszony zespół menedżerów, programistów, konsultantów, ekspertów ds. marketingu i sprzedaży. Koordynowana przez silny zespół ekspertów blockchain, łączy solidną strukturę korporacyjną biznesową z elastycznością do szybkiego prototypowania i wdrażania. Działa w Azji, Europie i obu Amerykach, siedziba główna znajduje się w Wielkiej Brytanii.

Stratis umożliwia tworzenie odrębnych, prywatnych bloków blockchain, które mogą być uruchamiane przez organizacje zewnętrzne, które mogą dostosować je do swoich potrzeb. Te łańcuchy są zabezpieczone na głównym łańcuchu Stratis. Dostęp do nich można uzyskać za pośrednictwem klientów i interfejsów API.

Token STRAT

Kryptowalutą wykorzystywaną na platformie Stratis jest token o nazwie STRAT. Token kryptograficzny (STRAT) łączy w sobie sprawdzony konsensus bezpieczeństwa Bitcoin, z najnowszymi osiągnięciami technologii blockchain.

Token wydobywany jest w oparciu o metodę PoS co polega na generowaniu nowych monet w zamian za posiadanie ich na portfelu. Pierwszy blok wydobyto 9 sierpnia 2016 roku.


Informacje podstawowe o STRATConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPaweł Jackowski (TMS): “Brak świeżego kapitału zmniejsza zainteresowanie inwestorów na GPW”
Następny artykułICON – opis kryptowaluty
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here