Naga MarketsStrategy Forge celuje w niszowy segment gier strategicznych. Czat inwestorski z prezesem spółkiStrategy Forge to założona w październiku 2020 spółka zależna firmy Jujubee, która ma na celu ekspansję na niszowym rynku gier strategicznych. W realizacji tego zadania ma pomóc m.in. dofinansowanie udzielone przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które zostanie wykorzystanie do produkcji nowego silnika, przyśpieszającego proces produkcyjny, wskazuje Michał Stępień podczas czatu inwestorskiego na kanale Comparic24.

  • Strategy Forge ma zagospodarować nisze w segmencie gier strategicznych.
  • Stworzenie nowej spółki zależnej ma pozwolić skupić się na realizacji tylko tych produkcji.
  • Nie przeszkodzi to jednak w wykorzystaniu projektów realizowanych przez Jujubee, w tym nowego silnika, który usprawni proces produkcyjny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jujubee chce sprzedawać na wszystkich platformach

Jujubee S.A. to studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem gier wideo, które ma swoim koncie takie tytuły jak: „FLASHOUT 3D”, „Suspect in Sight”, „Take Off – The Flight Simulator”, strategię czasu rzeczywistego „Realpolitiks”, grę przygodowo-dokumentalną „KURSK” oraz „Deep Diving Simulator”. Studio zostało założone przez byłych pracowników CD Projekt RED.

Zobacz również: Jak osiągnąć sukces na rynku gamingowym w Polsce? Debata Invest Cuffs 2021

– Przede wszystkim mieliśmy kilka premier. Staramy się teraz, ażeby nasze portfolio gier, które już ukończyliśmy, żeby się ono ukazywało na wszystkich istotnych platformach, także to jest proces, który realizujemy od jakiegoś czasu. Ukazała się, chociażby nasza gra „deep diving adventures” na Nintendo Switch, gdzie spotkała się z bardzo dobrym odbiorem i cały czas ta sprzedaż nas bardzo satysfakcjonuje. – wskazuje Michał Stępień.

Nowa spółka zależna – Strategy Forge S.A

Katowickie studio Jujubee wraz z grupą inwestorów zawiązało 27 października spółkę zależną Strategy Forge S.A., tworząc tym samym grupę kapitałową. Nowy podmiot został powołany w celu większego wykorzystania potencjału autorskiej technologii Jujubee, jaką jest specjalistyczne narzędzie znacząco zwiększające efektywność produkcji gier strategicznych.

– Prace idę bardzo dobrze. Już w czerwcu planujemy opublikować grywalnego demo, w ramach festiwalu steam także to będzie taki dość istotny moment, bowiem gracze po raz pierwszy będą mogli się skonfrontować z samą produkcją i to właśnie w sposób grywalny, co jest niezmiernie istotne. – podkreśla Michał Stępień.

– Dostrzegamy bardzo ciekawą niszę w tych grach strategicznych, stąd też zresztą pomysł na stworzenie studia, które byłoby dedykowane właśnie grom z tego segmentu. Są to tytułu bardzo interesujące, ponieważ mają długi cykl życia, nie wymagają takich nakładów marketingowych. Może troszkę je przyrównać do gier survivalowych, ale jednak w przypadku gier strategicznych ten marketing wydaje się dużo prostszy. – dodaje także.

Co się stało z grą Real Realpolitiks II?

Pierwotna data premiery gry Realpolitiks II miała mieć miejsce jeszcze w listopadzie 2020, jednak do chwili obecnej nie została ona wydana. Jak wskazuje rozmówca czatu inwestorskiego, na antenie Comparic24, wynika to m.in. z tego, że gra jest realizowana razem z zewnętrznym wydawcą, który podejmuje strategiczne decyzji, czyli m.in. kwestie związane z datą premiery.

Jak dodaje prezes zarządu, bardzo istotnym aspektem były również opinie od graczy, którzy przetestowali produkcje w ramach wcześniejszego dostępu. Proces wprowadzania usprawnień trwa, co ma na celu poprawić finalną użyteczność całej produkcji, dlatego też została podjęta decyzja o zmianie terminu o kolejny miesiąc.

Dlaczego powstała spółka zależna?

– Przede wszystkim dlatego, że (tak jak na samym początku wspomniałem) Jujubee posiada szerokie portfolio tytułów, to są tytuły, które jak pokazuje potencjał, one sprzedają się mniej więcej w takich samych ilościach, czyli generują podobne przychody na wszystkich platformach. Dlatego bardzo dużym marnotrawstwem byłoby, gdybyśmy tych tytułów na inne platformy nie wypuszczali i to jest coś, co absorbuje teraz przede wszystkim Jujubee, a jednocześnie realizujemy dwa duże projekt. Tak więc tworzenie kolejnego projektu w ramach Jujubee niekoniecznie byłoby optymalnym rozwiązaniem. – wskazuje Prezes Zarządu Jujubee i Strategy Forge.

Przyjęte rozwiązanie ma więc na celu pełne wykorzystanie potencjału rynku gier strategicznych, który w oczach twórców jest rynkiem bardzo perspektywicznym. Dodatkowo pozwoli to na koncentracje wysiłków (zespołu w ramach nowej spółki) właśnie na tym konkretnym zadaniu.

Dofinansowanie dla Jujubee

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zarekomendowało dofinansowanie w wysokości 2,58 mln zł, które ma wspomóc opracowanie narzędzia „grand strategy engine”, które zostanie wykorzystane przy projektowaniu wieloaktorowych gier strategicznych typu grand strategy czasu rzeczywistego.

– Oczywiście, że zyska jako podmiot będący w naszej grupie kapitałowej. Tak jak teraz Strategy Forge korzysta z naszego kreatora do gier strategicznych. Tutaj mówimy o takim silniku, który będzie współpracował z silnikiem unity, który w znaczący sposób skróci cykl produkcyjny i pozwoli na tworzenie bardziej kompleksowych gier. – podkreśla Michał Stępień.

Jak słyszmy w trakcie czatu inwestorskiego na kanale Comparic24, sam projekt będzie realizowany przez określoną liczbę lat, jednak poszczególne efekty (udogodnienia gotowe do implikacji w proces produkcji) będą uzyskiwane wcześniej. Równocześnie spółka Strategy Forcg ma czerpać z pełnego potencjału nowego silnika, ponieważ ma on bezpośrednie zastosowanie również w grach strategicznych.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dolar | wykresy kryptowalut | pgnige notowania | kursy kryptowalut wykres | polski złoty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here