Naga MarketsStrategia wybicia pierwszych świec europejskiej sesji na GBP/USD Tydzień temu opisałem prostą strategię znalezioną kilka lat wcześniej na jednym z zagranicznych forów poświęconych tradingowi. Nazwaliśmy ją strategią zgodności czterech interwałów. Oczywiście było to tylko amatorski zarys strategi, jak to zwykle bywa, zbyt mocno skupiający się na samej metodzie zajmowania pozycji. Krótkie, kilkumiesięczne testy wykazały jednak, że tak banalne podejście może przynosić korzyści, szczególnie dla osób początkujących, które nie za bardzo wiedzą od czego zacząć.

Prosta strategia wybicia o poranku

W związku z nie najlepszym przyjęciem strategii przez naszych Czytelników, szczególnie na naszej grupie edukacyjnej na Facebooku, postanowiłem rozwinąć temat tamtej strategii. W kolejnych wpisach postaram się pokazać jak można modyfikować taki schemat, aby tworzyć kolejne strategie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Prosta strategia Ashraf999 – na GPW, indeksy, rynek walutowy i towarowy

Założenie jest cały czas to samo. Szukamy metody wejścia na pary walutowe z wyraźnym europejskim startem sesji np. GBP/USD wypadł w tamtych testach najlepiej, więc dzisiaj także na nim przeprowadzimy badania, a także z warunkiem aby zbyt dużo nie musieć robić przy takiej strategi tzn. maksymalnie kilka minut dziennie zajrzenia na wykres i absolutnie żadnej analizy i zgadywania, w którą stronę pójdzie rynek. Dzisiaj pierwsza z możliwych odmian, za tydzień nieco inne podejście.

Strategia na GBP/USD, na wykres M15, celujemy w mocne wybicie na europejskiej sesji. Mamy tylko 1 zasadę – bierzemy świecę M15 otwierającą się o 8 rano polskiego czasu i składamy zlecenia oczekujące nad jej maksimum i pod jej minimum. Poniżej przykład z godziny 8:00 (czas otwarcia świecy M15, a więc zlecenia składamy o godzinie 8:15). Czekamy aż dojdzie do aktywacji jednego ze zleceń, zazwyczaj dzieje się to bardzo szybko. Wtedy usuwamy drugie zlecenie i dodajemy SL, BE i TP.

Parametry zlecenia na wykresie M15:
SL: 10 pips
BE: po 10 pipsach zysku (na 0)
BE 2: po 15 pipsach zysku (na +5 pips)
TP: 25 pips

GBPUSD 3.02.2021
Przykład z 3 lutego, godzina 8:00 na GBP/USD

Takie ustawienia dałyby nam od 1 stycznia do 5 lutego: 11 transakcji zakończonych SL, 3 na BE 0, 5 na BE +5 pips oraz 6 transakcji zamkniętych na TP. Sumując to wszystko mamy od początku roku około 65 pipsów zysku.

To także może Cię zainteresować: Jak nie kupować akcji na górce? – system PRE-Trend Reversal Krutsingera

To tylko przykład. Można kombinować dalej. Ja sprawdziłem kolejną świecę, a więc zamykającą się o 8:30 – tu mamy bardzo zbliżone wyniki, także korzystne. Podobnie, jeżeli przejdziemy na wyższy 30 minutowy interwał i zagramy na wybicie świecy M30 otwierającej się o godzinie 8:00 polskiego czasu. Tu SL wynosi już 12 pips, BE na 0 po 12 pipsach, a na +5 pips po 20 pipsach zysku. TP ustawiamy na 30 pipsach. Wyniki bardzo porównywalne do pierwszego przykładu z M15 i 8:00, także od początku roku mielibyśmy około 70 pipsów zysku. Za tydzień omówimy kolejną metodę opartą o schemat mocnego otwarcia europejskiej sesji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcję lotos | gpw pgnig | cdprojekt akcje | indeks dax | cena kryptowalut |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here