Naga MarketsWide View Strategy jest typową strategią podążania za trendem. Celem strategii jest wejście pod koniec korekty, która ma miejsce w silnym trendzie (wzrostowym, bądź spadkowym). W strategii wykorzystywane są dwa interwały: 30-minutowy i 5-minutowy. System został zaprezentowany w ramach programu Mentoring 2.0.


Zobacz darmowy Live Trading

 USDJPY:

Dzisiaj dojdzie do historycznej decyzji FOMC, odnośnie podwyżki stóp procentowych. Istota tej decyzji wynika z faktu, że analitycy spodziewają się podwyżki po raz pierwszy od 2006 roku. W związku z tym warto uwzględnić fakt, że rynek czekał na tą decyzję ponad dziewięć lat. Spoglądając na wykres dolara do jena japońskiego, szybko zauważymy, że dolar zyskuje przewagę. Średnia krótkookresowa oddala się od średnioterminowej, co prowadzi do szukania okazji kupna. Spoglądając na wykres pięciominutowy zaobserwujemy, że okazja do przyłączenia się do trendu wzrostowego pojawi się, gdy %R znajdzie się w obszarze niedowartościowania. Jednakże w przypadku posiadania otwartej pozycji przed decyzją odnośnie stóp procentowych oraz późniejszego oświadczenia, warto ją zamknąć, ponieważ pary z USD będą o tej godzinie wyjątkowo zmienne. Jeżeli rynek odbierze wypowiedź za „zbyt mało jastrzębią” wówczas istnieje spore ryzyko umocnienia jena.

 jen1jen2Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPNZD – po 4 miesiącach spadków jest szansa na odbicie
Następny artykułDAX robi sobie przerwę w spadaniu.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here