Naga MarketsRozpoczynamy prezentowanie zagrań dla nowej strategii WiViSt. Jutro (sobota 10.10.2015) opublikujemy pełny opis strategii w ramach programu Mentoring 2.0., który organizuje broker Admiral Markets – poznaj szczegóły.

EURUSD

Na wykresie M30 widać przyśpieszenie trendu, Objawia się to oddalaniem średniej 48 okresowej EMA od 120-okresowej EMA.

wykres1-eurusd_09_10_2015

Na wykresie m5 trzeba poczekać do momentu, kiedy %R znajdzie się w obszarze niedowartościowania (poniżej -80).

wykres2-eurusd_09_10_2015

USDCAD

Silny trend spadkowy, który możemy zaobserwować na wykresie M30 sprzyjał szukaniu okazji na m5. Ewidentne „przyśpieszenie” średnich, polegające na zwiększeniu się odległości między nimi.

wykres3-usdcad_09_10_2015

Po godzinie 11:00 cena wygenerowała sygnał sprzedaży, po pojawieniu się czarnej marubozu oraz dywergencji na Stochastic Oscillator. Setup osiągnął już poziom TP1, wynikający z r/r ratio 1:2. Trend jest bardzo silny na m30, także warto czekać na osiągnięcie poziomu przewartościowania (powyżej -20). Następnie po pojawieniu się silnej świecy podażowej (np. czarnej marubozu) wejść w pozycję.

wykres4-usdcad_09_10_2015

AUDJPY

Rosnące ceny ropy sprzyjają wszystkim walutom surowcowym. Widać to zwłaszcza na parze AUDJPY, gdzie popyt zdominował ten walor (interwał m30).

wykres5-audjpy_09_10_2015

Każdemu impulsowi towarzyszy korekta, dlatego warto na niższym interwale (m5) uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż Williams % Range wejdzie w strefę wyprzedania, by następnie dołączyć się do trendu.

wykres6-audjpy_09_10_2015tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCommerzbank z krótkimi pozycjami na EUR/GBP oraz EUR/JPY
Następny artykułHighSky FX Flash – AUD/USD – kontynuacja wzrostów po wybiciu oporu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here