Naga MarketsWide View Strategy (WiViSt) jest typową strategią podążania za trendem. Celem strategii jest wejście pod koniec korekty, która ma miejsce w silnym trendzie (wzrostowym, bądź spadkowym). W strategii wykorzystywane są dwa interwały: 30-minutowy i 5-minutowy. System został zaprezentowany w ramach programu Mentoring 2.0.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PEŁNYM OPISEM STRATEGII

EUR/USD

WYKRES1

Wczorajsze odczyty inflacji w Stanach Zjednoczonych powiały lekkim optymizmem dla dolarowych byków. Jednakże do pełni optymizmu potrzeba, pozytywnego odczytu produkcji przemysłowej dzisiaj. Tymczasem na M30 trend spadkowy przyśpiesza.

wykres2

Na wykresie M5 korekta powyżej poziomu -20 %R stworzy okazje do zajęcia krótkiej pozycji.  Warto pamiętać jednak o dzisiejszych danych i trzymać „rękę na pulsie”.

EURGBP

wykres3

Euro dzisiaj w odwrocie, co potwierdza wykres M30 na parze z funtem.

wykres4

Dojście %R powyżej -20 stworzy okazje do pozycji na spadki.

Alcoa

wykres5

Największy producent aluminium na świecie zalicza spadki na wykresie M30. Sytuacja techniczna zachęca do wejścia w pozycje krótkie.

wykres6

Na wykresie M5 widać, iż podejście wskaźnika w obszar przewartościowania, pozwoli dołączyć się do trendu.

Strategia WiViSt podczas livetradingu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza Ichimoku kawy i soku pomarańczowego 16 października 2015
Następny artykułTrade Ideas od UBS. Sprzedajemy crossy EUR.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here