Naga MarketsWide View Strategy (WiViSt) jest typową strategią podążania za trendem. Celem strategii jest wejście pod koniec korekty, która ma miejsce w silnym trendzie (wzrostowym, bądź spadkowym). W strategii wykorzystywane są dwa interwały: 30-minutowy i 5-minutowy. System został zaprezentowany w ramach programu Mentoring 2.0.


ZAPOZNAJ SIĘ Z PEŁNYM OPISEM STRATEGII

CADJPY

Kanadyjski dolar osłabia się względem jena japońskiego, w stosunku do którego wyraźnie rośnie sentyment.  Możemy to zaobserwować na parze CADJPY na wykresie 30 minutowym.

wykres1
CADJPY – M30

Istotne wydarzenie na które warto zwrócić dziś uwagę, to z pewnością wypowiedź członka Banku Kanady Timothy Lane’a. Jeżeli wypowiedź pozostanie w gołębim tonie, możemy wówczas szukać okazji do zajęcia pozycji krótkiej. Pojawi się ona, gdy %R na wykresie 5-io minutowym znajdzie się w obszarze przewartościowania.

wykres2
CADJPY – M30

EURJPY

Euro ostatnimi czasy osłabia się względem innych walut, głównie za sprawą ostatniej konferencji Mario Draghiego.  Pierwszy sygnał sprzedaży został wygenerowany w trakcie azjatyckiej sesji. Pierwszy target znajduje się na poziomie 132.727. Ci, którzy „przespali” sygnał zajęcia pozycji mogą dołączyć się do transakcji, gdy %R znajdzie się w obszarze przewartościowania.

wykres3
EURJPY – M30
wykres4
EURJPY – M30

Coca Cola

Po wynikach kwartalnych przyszedł czas, w którym podaż zaczyna przejmować inicjatywę na tym walorze. Potwierdza to wykres M30, na którym obserwujemy krótkoterminowy trend spadkowy. By dołączyć się do tego ruchu musimy poczekać, aż %R znajdzie się powyżej poziomu -20 na wykresie M5.

wykres5
Coca-Cola – M30
wykres6
Coca-Cola – M30

Strategia WiViSt podczas livetradingu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPołudniowy przegląd rynku – interwencja na CHF? Dynamiczne spadki franka
Następny artykułTrade Ideas od UBS – przegląd głównych par walutowych.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here