Naga MarketsStrategia TUW PZUW zakłada przekroczenie 1 mld zł przypisu składki/ rok do 2024Przypis składki Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW) – spółki z Grupy PZU – ma przekroczyć 1 mld zł rocznie, a liczba ubezpieczonych – 700 do 2024 roku, wynika z nowej strategii spółki. Strategia Towarzystwa zakłada rozszerzanie oferty o nowoczesne produkty, w tym rozwijanie cyberubezpieczeń. Celem jest również wspieranie zielonej transformacji.

TUW PZUW przedstawia dane dotyczące nowej strategii

Lepsza składka w stosunku do ubezpieczeń komercyjnych, rozszerzenie oferty o nowe produkty i branże, programy i szkolenia dla ubezpieczonych służące minimalizowaniu ryzyka – to cele TUW PZUW w nowej strategii na lata 2021-2024. Dzięki temu spółka chce zwiększyć przypis składki i liczbę klientów o ponad 60%, utrzymując pozycję lidera rynku ubezpieczeń wzajemnych. Do 2024 roku przypis składki ma przekroczyć 1 mld zł rocznie, a liczba ubezpieczonych – 700.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Zatytułowaliśmy naszą strategię ‘Więcej wspólnych korzyści’, ponieważ oddaje istotę ubezpieczeń opartych na wzajemności. Chcemy, aby liczba klientów, którzy ubezpieczają się u nas w formule pełnej wzajemności wzrosła z niespełna 30% do 50%. Będziemy mogli proponować im jeszcze tańsze od komercyjnych ubezpieczenia” – powiedział prezes TUW PZUW Rafał Kiliński, cytowany w komunikacie.

Jak podkreślił, korzystna cena to także efekt wdrażania pionierskich rozwiązań służących minimalizowaniu ryzyka.

“Wspieramy ubezpieczonych fachowym doradztwem specjalistów od inżynieryjnej oceny ryzyka. Oferujemy kompleksowe programy zarządzania ryzykiem medycznym i oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania, które to ryzyko ograniczają. Będziemy wprowadzać specjalne programy dla całych branż o specyficznym ryzyku ubezpieczeniowym. Dotyczy to również sektorów, które nie cieszą się zainteresowaniem ubezpieczycieli, np. gospodarki drzewnej i odpadami” – dodał prezes.

Strategia Towarzystwa zakłada rozszerzanie oferty o nowoczesne produkty, w tym rozwijanie cyberubezpieczeń.

“Okres pandemii, gdy wiele firm i instytucji przeszło na pracę zdalną, uświadomił wagę tego rodzaju zagrożeń. Według Interpolu liczba wirusów komputerowych już w pierwszych miesiącach pandemii zwiększyła się ponad dwukrotnie. Konsekwencją ataków hakerskich może być utrata ważnych danych, upublicznienie wrażliwych informacji dotyczących klientów, a nawet przejęcie kontroli nad zarządzanymi komputerowo urządzeniami w zakładzie. Chcemy odpowiadać na te zagrożenia, proponując nie tylko ubezpieczenie od skutków cyberataków, ale i profesjonalne doradztwo, jak im zapobiegać” – podkreślił Kiliński.

Celem TUW PZUW jest również wspieranie zielonej transformacji. Służy temu wprowadzaniu i rozwijaniu produktów związanych z nowym rynkiem energii. To m.in. ubezpieczenia farm wiatrowych, fotowoltaicznych i biogazowni.

invest

W ocenie prezesa, celem strategii jest jednocześnie zapewnienie ubezpieczonym bezpieczeństwa na poziomie przewyższającym stawiane zakładom ubezpieczeń wymogi. Strategia przewiduje utrzymanie wskaźnika wypłacalności – według kryteriów unijnej dyrektywy Solvency II – na poziomie +160%.

TUW PZUW ubezpiecza klientów korporacyjnych, w tym podmioty gospodarcze, medyczne, samorządy i instytucje administracji publicznej, a także uczelnie i instytucje kościelne. Specjalizuje się w ubezpieczeniach majątkowych, odpowiedzialności cywilnej, zdrowotnych i komunikacyjnych.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów w 2020 r. wyniosła blisko 379 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here