Naga MarketsW dzisiejszym przeglądzie sporo par, z czego znakomitą większość stanowią kwotowane z jenem japońskim, który dość istotnie się umacnia. Poza tym w krótkim terminie widoczna jest słabość dolara kanadyjskiego oraz nowozelandzkiego.

EURGBP

Para walutowa EURGBP skierowała się do strefy wsparcia i testowała dziś 50-procentowe zniesienie ostatniego impulsu spadkowego. Widać wybicie pod ten poziom na wykresie 4-godzinnym, które zostało następnie zanegowane dużą świecą popytową.Sygnału można tu szukać na wykresie 30-minutowym. Jak widać poniżej, ustanowiony zostały już wyższy szczyt. Potrzeba jeszcze wyższego dołka, a następnie zamknięcia notowań ponad wspomnianym szczytem. Możliwe, że taki sygnał pojawi się na początku przyszłego tygodnia. Gdyby jednak pojawił się dziś, osobiście odpuszczę tę pozycję, nie widzę bowiem sensu otwierania transakcji na chwilę przed weekendem.

CADJPY

Na parze walutowej CADJPY utworzył się już kolejny impuls spadkowy, zgodnie z trendem krótkoterminowym jaki obserwujemy ostatnio na tej parze. Korekta wcześniejszego impulsu wygenerowała co prawda prawidłowy sygnał sprzedażowy, jednak w godzinach nocnych, kiedy pozostawałem poza rynkiem.

Można nadal obserwować tę parę w poszukiwania okazji sprzedażowych po korektach. Być może następnym razem sygnał pojawi się w bardziej sprzyjającej porze i pozwoli na dołączenie do trendu.

AUDJPY

Podobna sytuacja także na AUDJPY, NZDJPY oraz USDJPY w związku z umocnieniem japońskiej waluty. Trend spadkowy, a zatem możemy szukać okazji do krótkiej sprzedaży. Należy oczywiście zaczekać na korektę, a konkretnie jej zakończenie na wykresie 30-minutowym.

NZDJPY

NZDUSD

Kolejny niższy dołek ustanowiony został na NZDUSD, co wskazuje na kontynuacje trendu spadkowego. Zgodnie ze strategią, można rozglądać się za okazjami do sprzedaży po potencjalnej korekcie.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>

NZDCAD

W trendzie spadkowym znajduje się także para NZDCAD, gdzie już rozpoczęło się odreagowanie. Pozostaje obserwować tę parę w przyszłym tygodniu, może bowiem trafić się jakiś sygnał sprzedaży w strefie oporu.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here