Naga MarketsPodczas wczorajszej sesji znacznie umocnił się dolar kanadyjski za sprawą Banku Kanady. W związku z tym na parach z CAD utworzyły się nowe impulsy i można będzie rozglądać sie za okazjami po korektach.

NZDCAD

Na parze walutowej  NZDCAD pojawił się wczoraj prawidłowy sygnał sprzedażowy. Cena po wejściu do strefy oporu (zniesienie 33-66% impulsu spadkowego) zaczęła na wykresie 30-minutowym rysować dołki i szczyty na coraz niższych poziomach. Był to znak mówiący o potencjalnym zakończeniu korekty i powrocie do trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sygnał miał miejsce po zamknięciu świecy oznaczonej ceną, widocznej na poniższym wykresie 30-minutowym. Jednak zasada dotycząca bardzo ważnych wydarzeń fundamentalnych nie pozwoliła na otwarcie pozycji. Takim wydarzeniem w dniu wczorajszym bez wątpienia była decyzja / oświadczenie Banku Kanady.

Sam sygnał jak widać dałby zysk w szybkim tempie, a reszta pozycji dalej mogłaby bezpiecznie pracować. To już drugi taki przypadek w ostatnim czasie. Za pierwszym razem pisałem także o pomyśle utworzenia konta do handlu strategią bez zwracania  w ogóle uwagi na dane makro. Do tej pory jeszcze tego nie zrobiłem, ale motywacja jest coraz większa. Można będzie wtedy po jakimś czasie porównać czy warto brać pod uwagę kalendarz, czy lepiej ustawić transakcję i zapomnieć 🙂

Złoto

Dziś nieco później niż zwykle rozpocząłem przeglądanie wykresów i zemściło się to na mnie. Na złocie bowiem pojawił się sygnał zakupowy kończący korektę spadkową do 66% zniesienia impulsu wzrostowego.

Na poniższym wykresie 30-minutowym, cena po dotarciu do wspomnianego wyżej zniesienia zaczęła kreślić dołki i szczyty na coraz wyższym poziomie. Sygnał do zajęcia pozycji pojawił się o godzinie 08:00 CET, kiedy to nastąpiło zamknięcie świecy oznaczonej ceną.

 Szczęśliwie, otwarta pozostaje cały czas pozycja zajęta w ubiegłym tygodniu.

CADJPY

Po ostatnim spadku i zamknięciu pod zniesieniem 66% usunąłem CADJPY z listy instrumentów do obserwacji o czym także pisałem we wczorajszym przeglądzie. Teraz jednak para ta może ponownie wrócić z uwagi na silny impuls wzrostowy i utworzenie wyższego szczytu.

Pozostałe pary z Loonie

Poniżej prezentuje także pozostałe pary z dolarem kanadyjskim, gdzie impulsy spadkowe były na tyle silne, że można brać je pod uwagę i szukać okazji do sprzedaży. Należy jednak zaczekać na zdrową korektę do strefy oporu, by tam wypatrywać jej zakończenia.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here