Naga MarketsWe wczorajszym spojrzeniu na instrumenty pod kątem strategii Tylko Dołki i Szczyty wspominałem o parze walutowej GBPAUD. Tworzył się tam silny impuls w trendzie spadkowym. Dziś sytuacja pozytywnie się rozwinęła, a więcej o tym w poniższym wpisie.

GBPAUD

Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, para walutowa GBPAUD porusza się w trendzie spadkowym, gdzie jeszcze wczoraj tworzył się impuls spadkowy. Po południu natomiast rozwinęła się korekta, która zaprowadziła notowania do zniesienia 33-66% wspomnianego impulsu.

Taka sytuacja na wykresie sprzyjała poszukiwaniu okazji sprzedażowych, a w tym celu należało przejść do wykresu 30-minutowego, który zamieszczony został niżej. Widzimy tu, że sekwencja rosnących dołków i szczytów została zachwiana. Pojawia się pierwszy niższy szczyt, a następnie cena zamyka się poniżej ostatniego dołka. Wymowna jest także świeca, której zamknięcie na poziomie 1.6297 tworzy niższy dołek dając tym samym sygnał do sprzedaży.

Strategię Tylko Dołki i Szczyty wypróbować możesz na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>

GBPJPY

Na wykresie GBPJPY również widoczny jest krótkoterminowy trend spadkowy. Obecnie cały czas tworzy się impuls spadkowy. Podobnie jak w przypadku GBPAUD z wczorajszej analizy, jego korekta może potencjalnie dostarczyć sygnału sprzedażowego.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here