Naga MarketsW ostatnim czasie nie działo się nic ciekawego kiedy patrzyłem na rynek pod kątem strategii TDiS. Obecnie również rynki nie wyglądają najlepiej, poza kilkoma, które omówię podczas dzisiejszego przeglądu.

GBPAUD

Na tej parze pojawił się tytuły sygnał zakupowy. Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, trend jest wzrostowy, a w jego ramach doszło do korekty. Zniosła ona poprzedni impuls w 66%, jednak zamknięcia na wykresie 4-godzinnym miały miejsce cały czas ponad tym poziomem.

Sygnał zwiastujący koniec korekty pojawił się na wykresie 30-minutowym, gdzie widać szczyt, wyższy dołek, a następnie wybicie kolejnego, wyższego szczytu, którym było zamknięcie świecy oznaczonej ceną na poniższym wykresie.

Wtedy też powstał sygnał kupna. Ja zobaczyłem go dopiero niedawno w związku z czym kupowałem po lepszej cenie. Stop loss, ponad 100-pipsowy znalazł się pod ostatnim, wyższym dołkiem.

NZDCAD

Na NZDCAD ponownie zagościł krótkoterminowy trend spadkowy. Obecnie cena znajduje się w strefie oporu, którą stanowi zakres zniesienia 33-66% ostatniego impulsu. W związku z tym będę wypatrywał okazji sprzedażowych, choć nie ukrywam, że w moim subiektywnym odczuciu nie jest to najlepszy rynek do handlu.

Złoto

Na złocie również zagościł krótkoterminowy trend spadkowy, gdzie mamy dwa impulsy oddzielone korektą. Na rym rynku mam już pozycję krótką wynikająca z nieco innej strategi, dlatego też nie będę raczej zajmował kolejne pozycji i zwiększał ekspozycji na ryzyko.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>

GBPUSD

Podobnie jak GBPAUD, tak i kabel znajduje się w trendzie wzrostowym. Obecnie korekta ostatniego impulsu ponownie testuje 50% zniesienie i być może pojawi się tu jakiś stosowny sygnał. 


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here