Naga MarketsDzisiejsza sesja zdaje się być ciekawa pod względem strategii TDiS. Od rana bowiem pojawiają się sygnały na parach z euro. Więcej o tym w poniższym przeglądzie.

GBPJPY

Silne umocnienie widoczne jest na parach, gdzie walutę bazową stanowi funt szterling (GBP). Przykładem może być GBPJPY, gdzie notowania ustanowiły nowy szczyt wybijając przy tym trzy poprzednie.

W tym konkretnym przypadku potrzeba jednak jeszcze korekty i kolejnego impulsu wzrostowego, by można mówić o zmianie trendu na wzrostowy. Z kolei kontynuacja trendu jest już widoczna na takich parach jak choćby GBPUSD czy GBPCAD, gdzie po korekcie można będzie się rozglądać za okazjami do kupna.

Te artykuły również Cię zainteresują
AUDCAD

Znajdująca się w trendzie wzrostowym para AUDCAD koryguje ostatni impuls wzrostowy i dociera do jego strefy zniesienia (33-66%). Obowiązuje kierunek północny, a więc można wypatrywać sygnałów kupna.

EURAUD

Tutaj pojawił się wspomniany na wstępie sygnał kupna. Notowania kontynuowały ostatnio trend wzrostowy ustanawiając nowy, wyższy szczyt. Korekta w jego następstwie zaprowadziła cenę do 50% zniesienia ostatniego impulsu.

Tam na wykresie 30-minutowym pojawił się sygnał kupna kiedy po zamknięciu świecy znaczone ceną złamana została sekwencja niższych dołków i szczytów. Pozycja pracuje, pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji. SL pod ostatnim dołkiem. Pierwszy cel na R:R w wysokości 1:1, pozostała część prowadzona będzie zgodnie ze strategią.

Sygnał powstał także na EURUSD jednak po zamknięciu świecy z godz. 7:00, co sprawiło, że trochę się na niego spóźniłem.

NZDUSD

Również na parze walutowej NZDUSD może pojawić się sygnał kupna. Korekta testuje bowiem strefę zniesienia ostatniego impulsu wzrostowego (33-66%).

W przypadku handlu na parach z USD warto dziś zwrócić uwagę na popołudniowe wystąpienie Janet Yellen.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>

NZDCAD

Sytuacja podobna jak wyżej. Od początku obecnego tygodnia zdążył się uformować naprawdę silny impuls wzrostowy, który zmienił bieg tendencji. Obowiązuje kierunek północny, co sprawia, że szukać można okazji do kupna.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here