Naga MarketsNa rynkach bardzo dobrze uwidacznia się słabość dolara amerykańskiego oraz siła funta brytyjskiego. Nie będzie zatem zaskoczeniem, że w dzisiejszym przeglądzie dominować będą instrumenty, w których pojawiają się właśnie te dwie waluty. Silne impulsy oraz następujące po nich, zdrowe korekty, to właśnie to, co chcę oglądać kiedy korzystam ze strategii TDiS.

GBPUSD

Jedno spojrzenie na wykres 4-godzinny pary walutowej GBPUSD i nie ma wątpliwości, co do tego, która strona dominuje na rynku. Czekam na korektę znoszącą tworzący się cały czas impuls, by szukać okazji do zajęcia pozycji długiej, zgodnej z panującym momentum.

GBPCAD

Kolejna para z funtem szterlingiem, lecz tym razem w relacji do dolara kanadyjskiego. Trend wzrostowy pozwala na poszukiwanie okazji zakupowych, po zakończeniu potencjalnej korekty na M30.

USDJPY

Notowania pary walutowej USDJPY osuwają się po pokonaniu istotnego wsparcia na 111.00, które następnie zostało przetestowane jako nowy opór. Patrząc w szerszym terminie, kurs osunął się pod ponad 2-letnią linię trendu. Nie jest to może bardzo istotne jeśli chodzi o strategię TDiS, ale zapewnia dodatkowy czynnik konfluencji potwierdzający panujący trend.

EURNZD

Chyba jedyna para w dzisiejszym zestawieniu, gdzie nie pojawia się funt lub greenback. Nie ma tu co prawda jeszcze wyraźnego trendu, natomiast po skutecznym wybiciu obszaru oporu, nastąpi przejście do krótkoterminowej tendencji wzrostowej. Jest jednak jedno ale, scenariusz ten może zostać zanegowany po dzisiejszej decyzji i oświadczeniu EBC dotyczącym polityki monetarnej.Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

GBPAUD

Trend wzrostowy. Podobnie jak przy GBPCAD można rozglądać się za korektą, a konkretnie jej zakończeniem, by zajmować pozycje długie.

Złoto

Notowania złota w relacji do dolara kontynuują trend wzrostowy po korekcie. Pojawił się kolejny impuls, a zakończenie jego korekty może przynieść okazję do kupna.

EURUSD

Eurodolar w tym tygodniu wyrwał się z ruchu bocznego i kontynuował rajd wzrostowy, co może skłaniać do poszukiwania okazji zakupowych. Tu również istotne pozostaje wydarzenie dnia – EBC.

AUDUSD

Trend wzrostowy kontynuowany jest także na AUDUSD. Zgodnie ze strategią, szukać można okazji na dołączenie do panującej tendencji po korekcie.

EURGBP

Para EURGBP osunęła się podczas wczorajszej sesji, a dziś znalazła się nawet pod dołkiem z grudnia, co oznacza, że wróciła do poziomów widzianych ostatnio w czerwcu 2017. Dołki i szczyty układają się na coraz niższych poziomach, a zatem nie pozostaje nic innego jak oczekiwać na korektę i ewentualnie szukać okazji do wejścia w pozycję krótką.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>

USDCHF

Silny trend spadkowy, gdzie obecnie testowany jest kluczowy obszar wsparcia, który powstrzymywał spadki od października 2015-go roku. Ponadto minima dzisiejszej sesji znalazły się na poziomie widziany ostatnio w sierpniu 2015.

USDCAD

Na tej parze również widzimy trend spadkowy, gdzie wybity został nowy, niższy dołek. Można zatem szukać okazji do zajmowania pozycji krótkich.

GBPJPY

Rosnąca sekwencja dołków i szczytów, a do tego 20 SMA, która sprawdza się jako dynamiczne wsparcie. Można rozglądać się za longami po korekcie.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here