Naga MarketsNa chwilę obecną niewiele jest instrumentów, na których widoczne byłyby wyraźne trendy krótkoterminowe. Spora część par walutowych porusza się bokiem, a na innych zmienia się trend. Wybrałem jednak kilka, które mogą być w najbliższym czasie godne poświęcenia im uwagi.

EURAUD

Para walutowa EURAUD po zmianie tendencji porusza się teraz w trendzie spadkowym, gdzie widoczne są dwa wyraźne impulsu. Szukać można w tej sytuacji okazji do spekulacji na spadek po korekcie.

EURNZD

Podobna sytuacja jak wyżej występuje w przypadku EURNZD. Tu trend wydaje się być jeszcze silniejszy. Pary z Antypodów radzą sobie całkiem nieźle w krótkim terminie.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

NZDCAD

Dziś na NZDCAD ustanowione zostały nowe maksima, a tym samym utworzył się kolejny impuls wzrostowy. Możemy tu rozglądać się za okazjami do kupna o ile pojawi się wyraźny sygnał kończący korektę na wykresie 30-minutowym.

GBPAUD

Na tej parze jeszcze niedawno posiadałem longa, ale sytuacja zmieniła się dość dynamiczne. Silny spadek zaprowadził notowania do nowego dołka, co daje nam ostrzeżenie o możliwej zmianie trendu. Jeśli pojawi się korekta, a po niej kolejny impuls spadkowy – będę szukał okazji do sprzedaży.

AUDUSD

Silny ruch wzrostowy pojawił się na AUDUSD, gdzie wybicie zostały ostatnie maksima. Niewielka korekta zaprowadziła notowania w okolice 20-okresowej SMA. Wybicie nowych maksimów / utworzenie kolejnego impulsu będzie potwierdzeniem zmiany krótkoterminowego trendu na wzrostowy.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCME wchodzi do gry
Następny artykułZłoto na plusie. Poprawia się nastrój wokół metali szlachetnych
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here