Naga MarketsW ostatnim przeglądzie pary walutowych pod kątem strategii Tylko Dołki i Szczyty wspominałem o sygnale kupna na parze GBPAUD, który okazał się być bardzo trafną okazją do zajęcia pozycji mimo, że początkowo notowania dość szybko kierowały się w stronę zlecenia SL 😉 Nie przyszło mi to łatwo, jednak nauczyłem się w takich sytuacjach “siedzieć cierpliwie na dłoniach” i dawać rynkowi robić swoje.

EURGBP

Notowania EURGBP na wykresie 4-godzinnym potwierdziły powrót do trendu spadkowego. Kolejny impuls wskazuje obecnie kierunek południowy, co skłania do poszukiwania okazji sprzedażowych. Jestem ciekaw jak zakończy się dzisiejszy dzień i jednocześnie tydzień na tej parze, ponieważ w szerszej perspektywie zmaga się ona z kluczowym poziomem wsparcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto

O złotym kruszcu mowa była także podczas ostatniej analizy. Trzymam tu cały czas pozycję krótką, jednak nie na podstawie strategii TDiS. Pisałem o jej otwarciu w jednej z analiz. Po korekcie będę szukał okazji na dołożenie do pozycji i w tym celu może się sprawdzić właśnie strategia TDiS. Pozostaje dalej obserwować ruchy w nadchodzących dniach.

GBPAUD

Pozycja długa wciąż pracuje na GBPAUD. Cena po zajęciu pozycji jeszcze chwilę spadała, jednak kolejne świece na wykresie H4 (poza jednym niewielkim inside barem) miały już tylko kolor zielony. Jak widać ustanowiony został także nowy szczyt (impuls), a zatem szukać będzie można kolejnych okazji po korekcie.

GBPJPY

Kolejna para z funtem. Tu również byliśmy świadkami korekty, po której utworzył się nowy impuls. Obowiązuję kierunek północny, dlatego też będę szukał jedynie możliwości zajęcia pozycji długiej. Dodatkowo, para testuje kluczowy opór z wykresu dziennego, zobaczymy jak rozegra się akcja cenowa podczas dzisiejszej sesji zamykającej cały tydzień.

GBPCHF

Para GBPCHF pokonała podczas wczorajszej sesji istotny opór w okolicach 1.3317 kontynuując tym samym trend wzrostowy. Podobnie jak na pozostałych parach, gdzie walutą bazową jest GBP, można będzie rozglądać się za sygnałami kupna po korekcie.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>

USDJPY

Para walutowa USDJPY zmieniła kierunek trendu i teraz porusza się na północ, a więc korekta może przynieść okazję do zajęcia pozycji długiej. Jeśli jednak chodzi o dzisiejszą sesję, to należy być ostrożnym i zwrócić uwagę przede wszystkim na dane z rynku pracy (NFP) w USA, które poznamy o godz. 14:30.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here