Naga MarketsNowy rok ze strategią Tylko Dołki i Szczyty rozpoczynam tak naprawdę dopiero od obecnego tygodnia z uwagi na urlop, który miałem wcześniej. Wczoraj obserwowałem parę NZDCAD jednak nie pojawił się sygnał i obecnie nie biorę jej już pod uwagę, ponieważ korekta przekroczyła 66-procentowe zniesienie impulsu.

AUDNZD

Dziś natomiast pojawił się prawidłowy sygnał zakupowy na AUDNZD. Niestety zacząłem dziś trading trochę później niż zwykle i nie udało mi się go wykorzystać. Czekałem na korektę, do której jednak nie doszło i obecnie cena jest już dużo wyżej. Zobaczmy jak wygląda sytuacja na tej parze walutowej, zaczynają od wykresu 4-godzinnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Trend na interwale 4-godzinnym jest obecnie wzrostowy na co wskazuje sekwencja coraz wyższych szczytów i dołków:

1001-audnzd-h4

Jak widać na powyższym wykresie, jeszcze do niedawna trwała korekta ostatniego impulsu wzrostowego, która zaprowadziła cenę do 20-okresowej SMA. Przetestowane zostało również 50-procentowe zniesienie wspomnianego impulsu.

Lokacja była prawidłowa, tak samo z resztą jak sygnał świadczący o zakończeniu korekty, który przedstawiony został na poniższym wykresie 30-minutowym.

1001-audnzd-m30

Spadkowa sekwencja dołków i szczytów w korekcie została złamana, kiedy utworzył się wyższy dołek (HL), a następnie wybity został wyższy szczyt (HH). To właśnie wybicie wyższego szczytu było prawidłowym sygnałem do zajęcia pozycji długiej. Jak jednak wspomniałem wcześniej, mi osobiście nie udało się wykorzystać tego sygnału.

Gdyby natomiast nastąpiła korekta w okolice poziomów wejścia, zająłbym pozycję. Taka sytuacja nie miała miejsca i kurs szybko oddalił się na północ.

AUDJPY

AUDJPY również zaczyna wyglądać pro-wzrostowo i być może uformuje się tam jakiś sygnał zakupowy. Musi to jednak mieć miejsce przed wybiciem 66-procentowego zniesienia ruchu wzrostowego, widocznego na poniższym wykresie 30-minutowym.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

zrzut-ekranu-2017-01-10-o-09-58-45

Słabość funta szterlinga

Jeśli chodzi o pozostałe instrumenty, gdzie ciekawie prezentuje się sytuacja w odniesieniu do strategii TDiS, to na pewno warto zwrócić uwagę na pary walutowe z funtem szterlingiem. Osłabienie tej waluty skłania do poszukiwania okazji sprzedażowych m.in. na:

  • GBPAUD
  • GBPCAD
  • GBPJPY
  • GBPNZD
  • GBPUSD

Ruchy spadkowe na tych walorach wciąż trwają, czekamy zatem na korektę, której zakończenie możemy wykorzystać, by dołączyć do spadkowej tendencji.

Słabość funta widoczna jest również na parze walutowej EURGBP, gdzie poszukiwać można okazji zakupowych.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here