Naga MarketsBardzo ładny sygnał pojawił się ostatnio na parze walutowej USDJPY. Na moje nieszczęście nie udało mi się go złapać z uwagi na bardzo ograniczony czas jaki mogłem przeznaczyć na trading w tym tygodniu. Warto jednak go omówić, o czym poniżej.

USDJPY

Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, notowania USDJPY znajduje się w krótkoterminowym trendzie spadkowym o czym świadczą dołki i szczyty, które układają się na coraz niższych poziomach. Ostatnia korekta zaprowadziła cenę do strefy oporu, gdzie 50-procentowe zniesienie zbiegło się z 20-okresową SMA.

Sygnał we wspomnianym wyżej miejscu powstał na wykresie 30-minutowym po zamknięciu świecy (oznaczonej ceną) z godz. 7:30. Wtedy też złamana została sekwencja rosnących dołków i szczytów korekty wzrostowej.

Jako, że po wczorajszych FOMC minutes dolar ponownie się osłabił, nowy impuls przekroczył poziom ostatniego dołka. Można zatem będzie rozglądać się za kolejnymi sygnałami po ewentualnej korekcie.

AUDUSD

Osłabienie dolara doprowadziło do zmiany krótkoterminowego trendu na parze AUDUSD. Jak widać na wykresie H4 poniżej, po przełamaniu 20-okresowej SMA ustanowiony został wyższy dołek i wyższy szczyt. Należy jednak uważać z potencjalnymi pozycjami długimi, cena bowiem znajduje się w okolicach istotnego oporu.

AUDJPY

Tutaj również pojawił się sygnał, tak jak na USDJPY. Jednak ten mogli wykorzystać jedynie traderzy handlujący nocą. Poniżej znajduje się wykres H4, natomiast sygnał uformował się po zamknięciu świecy na wykresie M30 z godz. 2:00

USDCHF

Kolejna para z USD, gdzie utworzył się nowy impuls. Pozostaje szukać okazji do shorta o ile notowania wejdą do strefy oporu, którą stanowi strefa zniesienia 33-66% ostatniego impulsu w trendzie.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here