Naga MarketsObecnie niewiele jest interesujących walorów, kiedy patrzymy pod kątem strategii TDiS. Na parach z funtem pojawiły się co prawda silne impulsu w kierunkach przeciwnych do trendu, jednak to jeszcze nie świadczy o jego zmianie. Wydaje się natomiast, że najbliżej do potencjalnych sygnałów jest na parach kwotowanych z euro.

GBPCAD

Jako przykład par z funtem można wziąć GBPCAD. Widoczny jest tu silny impuls spadkowy na wykresie 4-godzinnym, który tworzy niższy dołek. Obecnie trwa korekta tego impulsu.

Jeśli do gry ponownie wkroczą sprzedający i uda im się ustanowić nowy, niższy dołek, będzie można mówić o zmianie krótkoterminowego trendu na spadkowy. Wtedy też zacznę rozglądać się za sygnałami sprzedażowymi po korektach.

USDCAD

Również na parze walutowej USDCAD istnieje potencjał do zmiany w tendencji krótkoterminowej. Pozostaje czekać jak dalje rozwinie się akcja cenowa.

EURUSD

NA głównej parze walutowej ustanowiony zostały nowy, niższy dołek, co wskazuje na kontynuację trendu spadkowego. Można zatem rozglądać się za sygnałami sprzedażowymi w strefie zniesienia ostatniego impulsu.

EURCAD

O wiele lepiej natomiast prezentuje się para EURCAD, gdzie widoczne są dwa wyraźne impulsy spadkowego o o wysokim momentum. Potencjalny sygnał sprzedaży w strefie zniesienia (33-66%) ostatniego impulsu może zaoferować okazję do wejścia w pozycje krótką.

EURNZD

Zdecydowanie najbliżej potencjalnego sygnału znajduje się para walutowa EURNZD, gdzie cea testuje zarówno 50-procentowe zniesienie ostatniego swinug spadkowego jak i 20-okresową SMA.

Sygnał na wykresie 30-minutowym może skłaniać do zajmowania pozycji krótkich. Należy jednak pamiętać o kluczowym wydarzeniu podczas dzisiejszej sesji, które może mieć znaczny wpływ na wycenę dolara nowozelandzkiego. Mowa tu o decyzji dotyczącej stóp procentowych, a także oświadczeniu odnośnie polityki pieniężnej jakie RBNZ zaprezentuje o godzinie 21:00 CET.

AUDJPY

Wcześniejsze, dynamiczne wybicie ponad 20-okresową SMA było znakiem ostrzegawczym o wskazującym na potencjał do zmiany trendu krótkoterminowego. Jednak zabrakło w tym przypadku kontynuacji i utworzenia kolejnego impulsu wzrostowego.

Zamiast tego notowania powróciły pod 20-okresową SMA i znowu znajdują się w trendzie spadkowym. Można zatem ponownie rozgladać się za okazami do sprzedaży po wyraźnym sygnale kończącym korektę na wykresie 30-minutowym.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here