Naga MarketsNowy Rok rozpoczynam od piątku. Nie znaczy to jednak, że wcześniej nie patrzyłem na wykresy pod kątem strategii TDiS. Po prostu nie działo się nic godnego uwagi. Obecnie jednak widoczne są całkiem niezłe trendy, szczególnie dobrze wyglądają te na parach z jenem japońskim.

Pary z JPY

Jak widać na poniższych wykresach, słabość jena japońskiego w stosunku do niektórych walut owocuje krótkoterminowym trendem wzrostowym. Ostatnie kilkanaście godzin doprowadziło do powstania nowych impulsów. Korektę, a konkretnie jej potencjalne zakończenie na wykresie 30-minutowym będzie można wykorzystać do zajmowania pozycji długich, zgodnie z panującym trendem.

USDCAD

Na USDCAD byliśmy w ostatnim czasie świadkami silnych spadków. Trend spadkowy może zachęcać do poszukiwania okazji sprzedażowych.AUDUSD

Odwrotna sytuacja na AUDUSD, gdzie widzimy trend wzrostowy. Dynamika obecnego impulsu wyhamowuje i być może pojawi się jakaś korekta. Ponadto dziś pary z USD może dosięgnąć zwiększona zmienność z uwagi na dane z amerykańskiego rynku pracy, w tym NFP.


EURUSD

Para EURUSD znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym. Wczoraj doszło tu do odbicia od 20-okresowej SMA, w następstwie którego notowania nieznacznie przekroczyły poziom ostatniego szczytu. Warto mieć tu na uwadze kluczowy opór, pod którym obecnie znajduje się cena (1.2070/90).

Złoto

Kolejny impuls wzrostowy po odbiciu do 20 SMA także na złocie. Można rozglądać się za okazjami zakupowymi.

NZDUSD

Podobnie jak wyżej, w krótkim terminie jesteśmy świadkami trendu wzrostowego, zgodnie z którym strategia zaleca kupowanie po zakończeniu korekty.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here