Naga MarketsW ostatnim czasie wyraźne ruchy w trendach krótkoterminowych pozwoliły na zajęcie kilku pozycji. Ostatnia z nich miała miejsce na USDCHF i choć częściowo została już zamknięta z zyskiem, pozostała wciąż ‘pracuje’. Mimo, że nie lubię za bardzo zawierać transakcji podczas poniedziałkowych sesji, to dziś pojawiły się prawidłowe sygnały: kupna na GBPAUD oraz sprzedaży na złocie, które postanowiłem wykorzystać. Wkrótce powinno okazać się czy była to dobra decyzja 😉

GBPAUD

Parę walutową GBPAUD omawiałem w piątek zauważając na niej wyraźny trend wzrostowy. Korekta w trendzie dotarła do 20-okresowej SMA z wykresu H4 i oczywiście strefy zniesienia ostatniego impulsu.

Sygnał pojawił się dosłownie przed chwilą na wykresie 30-minutowym, gdzie ustanowiona została sekwencja wyższy dołek – wyższy szczyt. Pozycja otwarta została po zamknięciu świecy oznaczonej ceną, a stop loss znalazł się trochę poniżej ostatniego dołka.

Złoto

Korekta ostatniego impulsu spadkowego na złocie zaprowadziła notowania tego waloru do 50-procentowego zniesienia impulsu oraz 20-okresowej SMA z interwału H4 (160 na M30).

W tym miejscu pojawiła się podaż, a dołki i szczyty na wykresie 30-minutowym zaczęły układać się spadkowo wskazując na potencjalne zakończenie korekty.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>

Oprócz tego sygnał kupna pojawił się także na parze GBPCHF. Jednak powstał on wcześniej przez co nie udało się zająć pozycji po dobrej cenie.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here