Naga MarketsW związku z krótkim urlopem, obecny tydzień jeśli chodzi o obserwację rynków pod kątem strategii TDiS rozpoczynam od wtorku. Zanim jednak przejdziemy do bieżących instrumentów, warto jeszcze wspomnieć o jednej transakcji z ubiegłego tygodnia.

Ta transakcja miała miejsce na parze EURNZD, gdzie zajmowałem pozycję krótką. Ważnym wydarzeniem tego dnia była decyzja Banku Rezerw Nowej Zelandii odnośnie stóp procentowych i polityki monetarnej. Dlatego też zgodnie ze strategią zdecydowałem się zamknąć tego shorta na niewielkim zysku, chwilę przed wspomnianym wydarzeniem.

Teraz możemy już przejść do aktualnych wykresów.

NZDCAD

Na parze NZDCAD widoczny jest powrót do trendu spadkowego na co wskazują dołki i szczyty tworzące się na coraz niższych poziomach. Jeśli pojawi się korekta wciąż rozwijającego się impulsu, będzie można rozglądać się za okazjami sprzedażowymi.

EURAUD

Na tej parze krótkoterminowy trend zmienił się na wzrostowy. Potencjalna korekta może stanowić okazję do poszukiwania okazji zakupowych.

USDCAD

Krótkoterminowy trend spadkowy panuje na USDCAD. Cena znajduje się obecnie w strefie zniesienia 33-66%, co może skłaniać do poszukiwania okazji sprzedażowych.

Ostatni dołek został wyznaczony na niewiele niższym poziomie, a zatem warto zachować szczególną ostrożność i polować tu jedynie na bardzo wyraźne sygnały.

EURCAD

W przypadku tej pary należy wykazać się jeszcze większą ostrożnością. Mimo, że notowania znajdują się w strefie oporu, to z pewnością nie jest to idealny układ, ponieważ sprzedający nie mają tu wyraźnej przewagi. Dodatkowo na niekorzyść niedźwiedzie wpłynęły niedawno dane z Niemiec.

Ja wykorzystuję Strategię Tylko Dołki i Szczyty na rachunku u brokera XM. Zapewnia on spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here