Naga MarketsDokładnie dwa tygodnie temu, na łamach portalu comparic.pl przedstawiłem strategię MA Stochastic. Strategia ta opiera się na dwóch standardowych wskaźnikach, które powinniśmy znaleźć na każdej platformie webowej bądź MT4. Tymi wskaźnikami są:

  • Moving average – zmiana okresu na 12, pozostałe ustawienia bez zmian
  • Stochastic Oscillator – %K o wartości 12, %D oraz Slowing o wartości 3.

Przez ostatnie dwa tygodnie publikowałem szczątkowe statystyki przedstawiające dzienne stopy zwrotu, które można było osiągnąć inwestując na podstawie tej strategii. Zgodnie z zapowiedzią przyszedł czas na podsumowanie i sprawdzenie, czy strategia ta pozwoliłaby zarobić i czy warto na jej podstawie dokonywać transakcji inwestycyjnych.Ponieważ testy prowadziłem na interwale 5-minutowym z 15-minutowym okresem wygasania opcji, statystyki dotyczą jedynie 4 najpopularniejszych par walutowych w godz. 8:00-16:00:

  • AUDUSD
  • EURUSD
  • GBPUSD
  • USDJPY

Inwestując na innych instrumentach bądź o innej porze dnia należałoby przeprowadzić zatem osobne testy. Ten eksperyment miał na celu zweryfikowanie, czy strategia ta ma jakiekolwiek podstawy by być zyskowną i czy warto poświęcać swój czas na jej szczegółowe testowanie i handel na podstawie generowanych przez nią sygnałów.


Zobacz jak wygląda gra opcjami binarnymi na walutach, indeksach, towarach a także na akcjach popularnych spółek. Odbierz bezpłatnie zaawansowany e-book opcji binarnych bądź od razu załóż konto realne i zyskaj od 50 do nawet 150% bonusu powitalnego.


W ciągu minionych dwóch tygodni (10 sesji), pomiędzy godziną 8:00 a 16:00, na obserwowanych parach walutowych strategia MA Stochastic wygenerowała łącznie 288 sygnałów. 142 z nich okazały się zyskowne a 146 stratne. Oznacza to, że skuteczność plasowała się na poziomie 49,30%. Uwzględniając stopy zwrotu z inwestycji, które u brokera uTrader wahają się pomiędzy 76% a 81% w sumie, dokonując 288 transakcji moglibyśmy stracić aż 36,16:1. Oznacza to, że ryzykując za każdym razem 1% swojego kapitału, w ciągu zaledwie dwóch tygodni moglibyśmy stracić aż 36,16%.

W ciągu tych dwóch tygodni zaledwie dwie sesje okazały się zyskowne a osiem stratnych. Największy dzienny zysk wyniósł 3,83:1 a największa dzienna strata aż -11,17:1.

Jedyną zyskowną parą walutową okazała się para USDJPY, na której można było zarobić 3,68:1. Na uwagę zasługują również opcje CALL na parze AUDUSD, które wygenerowały łącznie zysk wynoszący 4,48:1.


Nie masz czasu śledzić wykresów i czekać na okazje inwestycyjne? Nic straconego!
Każdego dnia tysiące inwestorów osiągają zyski za pomocą sygnałów rynkowych
 od wiodącego analityka finansowego Przemysława Drużbackiego!

>>> Zarejestruj się i odbieraj sygnały <<<Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMACD 60 sec – strategia dla opcji
Następny artykułWeekendowy przegląd rynków – AUDUSD, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDJPY 23.12.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here