Naga Markets
Z pierwszego artykułu wiemy, że będziemy operować na sile relatywnej, ponieważ trend łatwiej jest kontynuować niż go odwrócić. Przed przystąpieniem do analizowania spółek sprawdźmy jak zachowywał się szeroki rynek mierzony indeksem WIG.

 

W środku tygodnia rynek akcji spada do ok. 57 tyś punktów, giełdowa przecena nie oszczędziła nawet dużych spółek, szczególna słabość jest widoczna na bankach. Liderem jest Alior który traci ponad 4% a cały WIG-BANKI jest pod kreską 2,2%. Według szacunków Santandera OFE sprzedały w sierpniu akcje za około 113 mln zł netto, z tego 103 mln na krajowym rynku. Jeśli chodzi o TFI to saldo było ujemne, sprzedano akcji za 139 mln zł (więcej niż w lipcu 97 mln), w całym roku jest to już 1,75 mld zł – nie wydaje się, że sytuacja szybko się poprawi.

W portfelu bardzo dobrze radzi sobie LOTOS, który na słabym rynku drożeje dziś o blisko 3 procent, jest to obecnie najmocniejsza spółka na rynku. Spółki gaminowe odpoczywają, zarówno CDR jak i Playway pod kreską, natomiast nabyty ostatnio POLNORD ciągle wykazuje relatywną siłę (choć na wyciągnięcie ręki jest już opór w okolicy 10,5 zł).

LONG-SHORT

Najsilniejszym sub-indeksem sektorowym jest obecnie WIG-PALIWA, w którego skład wchodzi 6 spółek jednak tą najbardziej reprezentatywną jest PKN z ponad 60-procentowym udziałem. Kolejnym elementem jest tutaj posiadany już przeze mnie LOTOS oraz PGN. Warto przeważać te spółki nad całym rynkiem. Obrót przekracza dziś 125 mln zł.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Minorowe nastoje potęguje dziś spadek na WIG-BANKI, poniżej sierpniowego dołka, co utwierdza mnie w przekonaniu, że instytucje bankowe na GPW znajdują się w trendzie spadkowym. Największy udział posiadają odpowiednio PKO i PEO, jednak jestem zdania, że nie należy się ograniczać tylko do tych największych podmiotów korzystając z krótkiej sprzedaży i takiej okazji będę starał się wyszukiwać jednocześnie posiadając silne akcje i sprzedane słabe… Wygenerowany dziś obrót na 15 komponentach przekracza 230 mln zł.

 


Co myślisz o takim podejściu do inwestowania, czy zaprezentowana strategia może mieć przewagę na rynku w długim okresie czasu? Jeśli masz inne, propozycje, napisz w komentarzu a na pewno się temu przyjrzę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapasy ropy kurczą się czwarty tydzień z rzędu. WTI pokonuje istotny opór
Następny artykułAnalitycy nie wierzą w Snapchata – prognozują 50% spadki do poziomu 5 USD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here