Naga MarketsZ pierwszego artykułu wiemy, że będziemy operować na sile relatywnej, ponieważ trend łatwiej jest kontynuować niż go odwrócić. Przed przystąpieniem do analizowania spółek sprawdźmy jak zachowywał się szeroki rynek mierzony indeksem WIG.

Najważniejszym wydarzeniem ostatniego tygodnia był “Dzień Trzech Wiedźm” okraszony rekordowym obrotem w historii GPW. Po decyzji o zmianie klasyfikacji Polski z emerging markets do developed markets obrót wyniósł 5,4 mld zł. Pomimo że ta informacja została przekazana przez FTSERussell już w 2017 roku to polski rynek dzisiaj jakby nieco odżył (widać to także po wskaźniku Indeksu Nastrojów SII).

Tymczasem spoglądając na wykres dzienny, notowania docierają do pasa 38,2-50% zniesienia fali spadkowej a więc najłatwiejszy fragment teoretycznie za nami. Pozytywny jest fakt rozciągającej się wzrostowej chmury iChimoku oraz perspektywa powrotu nad poziom zero dla siły relatywnej indeksu, utrzymujemy zatem zaangażowanie w akcje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Portfel po trzecim tygodniu

Sytuacja jest dość dynamiczna, spółki gamingowe odrabiają straty najszybciej, w portfelu dobrze radzi sobie CDR a także PLW który urósł o ponad 11%. Niestety, musiałem pożegnać się z BIO, jak się okazuje łaska inwestorów dla spółek biotechnologicznych na pstrym koniu jeździ, strata 17%; będę jednak obserwował ten walor. Spółki portfelowe dzielą się dywidendą, w przypadku PZU będzie to 2,5 zł na akcję, natomiast LOTOS po 10 latach przerwy wypłaci 1 zł (29 września). Pozostają 4 spółki na minusie i 4 na plusie, być może do portfela dołączy opisywana już firma KĘTY.

PLW opuścił skład indeksów sWIG80 oraz sWIG80TR, zasilając równocześnie skład indeksów mWIG40 oraz mWIG40TR. Natomiast VOXEL zasili skład indeksów sWIG80 oraz sWIG80TR, zgodnie z kwartalną zmianą komponentów na GPW.

Pomysł inwestycyjny: LONG-SHORT

Skanując ostatnio rynek w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych, natknąłem się na walory Bogdanki, kupujący potwierdzili tam zasadność wsparcia przy 48-50 zł z którego została wyprowadzona niezwykle przekonująca kontra. Siła relatywna spółki rośnie a także średnia obrotów. Naturalnym kandydatem do zabezpieczającej pozycji short jest JSW, gdzie formuje się trójkąt korekcyjny. Zarówno FJSW jak i FLWB mają mnożnik 100, odsyłam także do pierwszego artykułu.


Co myślisz o takim podejściu do inwestowania, czy zaprezentowana strategia może mieć przewagę na rynku w długim okresie czasu? Jeśli masz inne, propozycje, napisz w komentarzu a na pewno się temu przyjrzę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRabobank: rekordowa ilość pozycji długich na USD
Następny artykuł3 w 1 czyli jak wykorzystać konfluencje zdarzeń w tradingu.
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here