Naga MarketsZ pierwszego artykułu wiemy, że będziemy operować na sile relatywnej, ponieważ trend łatwiej jest kontynuować niż go odwrócić. Przed przystąpieniem do analizowania spółek sprawdźmy jak zachowywał się szeroki rynek mierzony indeksem WIG.


Wrzesień za Nami, statystycznie nie jest to dobry okres dla akcji i tak również było tym razem. Nasz rynek okazał się jednym z najsłabszych, plasując się w ogonie Europy. Ostatecznie jednak “wymiar kary” okazał się mniejszy niż w połowie miesiąca i z -6% udało się zakończyć na -3%. Mimo niekorzystnego okresu notowania znajdują się blisko swojej średniej 130-okresowej, co oznacza zielone światło dla akcji.

Spółki z portfela po pierwszej sesji października

Najlepszą spółką na rynku ciągle pozostaje LTS, spółka poinformowała dziś że modelowa marża rafineryjna na baryłce spadła we wrześniu do 5,59 dol z 8,96 miesiąc wcześniej. Z kolei CDR rozpoczął w poprzednim tygodniu przedsprzedaż gry fabularnej “Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieści”. Portfel opuszcza PZU, który nie zmieścił się w pierwszej 50-tce rankingu i wypada z symboliczną stratą 1,25% (wliczona dywidenda 2,5 zł na akcję którą spółka wypłaci 3 października). Na jego miejsce jest już dwóch innych kandydatów: GPW i MILLENIUM – oba z listy FTSE RUSSELL.

Te artykuły również Cię zainteresują

GPW

Dla spółki awans do grona 25 dojrzałych rynków indeksów FTSE Russell był dobrą informacją, szacuje się że okres przejściowy potrwa jeszcze ok 1,5 roku. Inwestorzy już dostrzegli ten potencjał i kupowali akcje windując je z nieco powyżej 40 zł do 44 zł. Obecnie naturalnym etapem będzie korekta do rosnących średnich Ichimoku czyli okolic 42 zł (nad wzrostową chmurą).

MILLENIUM

Z banków najlepiej radzi sobie MIL, który także awansował w oczach Russell’a. Spoglądając na sytuację techniczną zejście do dna wzrostowej chmury okazało się jedynie korektą po czym kurs poszybował do cen nie widzianych od lutego br. Zatrzymanie przy maksimach byłoby tu pozytywną informacją, spółka ma szansę trafić do portfela.

Oprócz Millenium i GPW, do grona small cap awansowały jeszcze: AmRest Holdings, Bank Handlowy. JSW, Alior Bank, CCC, Play Communications, Orange Polska, Grupa Azoty, Enea, Tauron Polska Energia, Kernel Holding, Kruk, Asseco Poland, Budimex, Eurocash, Ciech, Energa, PKP Cargo, Lubelski Węgiel Bogdanka, Boryszew i Neuca. Tymi spółkami zajmę się w kolejnych wpisach.


Co myślisz o takim podejściu do inwestowania, czy zaprezentowana strategia może mieć przewagę na rynku w długim okresie czasu? Jeśli masz inne, propozycje, napisz w komentarzu a na pewno się temu przyjrzę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here