Naga Marketsstrategia siły relatywnejZ pierwszego artykułu wiemy, że będziemy operować na sile relatywnej, ponieważ trend łatwiej jest kontynuować niż go odwrócić. Przed przystąpieniem do analizowania spółek sprawdźmy jak zachowywał się szeroki rynek mierzony indeksem WIG.

 

Te artykuły również Cię zainteresują

Po impulsie na początku listopada, który wywindował notowania WIGu do 58 tysięcy punktów, przyszedł czas na korektę. Niedźwiedziom udało się jak dotąd zamknąć jedną lukę, druga znajduje się nieco niżej w okolicy 54,5 tyś pkt, kiedy to rynek zaczął się rozpędzać. Ponadto, rynek może być w fazie kształtowania odwracającej formacji głowy z ramionami, na to jednak przyjdzie trochę poczekać, najlepiej dopóki kurs nie wybije się ponad spadkową chmurę Ichimoku.

Krótkoterminowe wsparcie to linie Tenkan i Kijun, które znajdują się pod ceną, natomiast najważniejszy fakt płynący z wykresu dziennego to siła relatywna która pozostaje w bezpiecznej odległości od krytycznego poziomu -5. Do pełni szczęścia brakuje zamknięcia dnia nad 57,800 pkt.

wig d1

Ciekawe spółki

Mimo marazmu na GPW, można wyszukać sektory które radzą sobie lepiej, oprócz wskazywanych w poprzednich wpisach spółek paliwowych, do tego grona dołączył sektor energetyczny. Na czele gigant PGE, który rośnie już od dobrych kilku tygodni, dalej jest Enea oraz nieco mniejsza Energa. W ogonie pozostaje Tauron ale tu winny jest mocny spadek kursu właściwie przez cały 2018 rok.

Możliwe że, kiedy dotychczasowy lider osłabnie, pałeczkę przejmie któryś ze zmienników rozpoczynających się na literę “E”. Alternatywnie, można kupować siłę czyli PGE na odchyleniach oraz sprzedawać słabość czyli TPE na podbiciach.

energa d1
Kurs Energi wychodzi ze spadkowej chmury Ichimoku

Innym dobrze radzącym sobie podmiotem na GPW jest wędliniarski Tarczyński, o którym już pisałem kiedy walor atakował maksima historyczne. Po publikacji bardzo dobrych wyników za III kwartał, gdzie poprawiła się zarówno strona zysku operacyjnego jak i przychodów, kurs znacząco oddalił się od 15 zł. Istotny wpływ na wzrost osiągniętych przychodów w okresie pierwszych 9 miesięcy 2018 roku miało systematyczne rozszerzanie sprzedaży eksportowej oraz współpracy z sieciami handlowymi (w tym z siecią Biedronka) oraz wdrożenie nowych asortymentów grupy Premium” – czytamy w komunikacie.

Dynamicznym wsparciem pozostaje tu niebieska linia Kijun, czyli rejon 15,5 zł za akcję, to także strefa wsparcia na zasadzie zmiany biegunowości. Walor pozostaje w strefie obniżonej płynności.

tarczynski d1
Dostaję wiele zapytań odnośnie strategii Siły Relatywnej, szczególnie często prosicie o udostępnienie kodu Amibrokera. Wychodząc naprzeciw czytelnikom postanowiłem udostępnić kod do eksploracji, tym bardziej że zbiegło się to w czasie z moim tysięcznym wpisem.

Kod do Amibrokera znajdziesz tutaj: KLIK


Co myślisz o takim podejściu do inwestowania, czy zaprezentowana strategia może mieć przewagę na rynku w długim okresie czasu? Jeśli masz inne, propozycje, napisz w komentarzu a na pewno się temu przyjrzę.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena bitcoina wykres | dax 30 | cdr notowania | index dax | cena złotówki | kurs dolara live |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here