Naga MarketsZ pierwszego artykułu wiemy, że będziemy operować na sile relatywnej, ponieważ trend łatwiej jest kontynuować niż go odwrócić. Przed przystąpieniem do analizowania spółek sprawdźmy jak zachowywał się szeroki rynek mierzony indeksem WIG.

Od ostatniego wpisu rynek polski pogłębił przecenę, WIG spadł poniżej ostatniego dołka (z sierpnia) zbliżając się do 57 tysięcy punktów. Przyczyn należałoby szukać w ogólnej kondycji rynku związanych ze zmniejszającym się zaangażowaniem OFE a także umorzeniami w funduszach TFI. Duże spółki nadal mają przewagę nad małymi, widać to na wskaźnikach siły relatywnej którymi się posługuje. Dla szerokiego rynku RS zniżkował do poziomu zero i nadal „pozwala” na posiadanie akcji w portfelu, podczas gdy dla MiŚ-ów jest to aż -12.

Portfelowym spółkom nie służy dobrze afera związana z funduszami ALTUS (pokłosie Getback), dodatkowo z rynku odpływa kapitał. Spoglądając na strukturę portfela ww. funduszu można zobaczyć, że znajduje się tam duża ekspozycja na ELEMENTAL oraz ATMGRUPĘ. Okazało się również, że TFI podjął decyzję o likwidacji sześciu subfunduszy w ramach Altus FIO, których wartość aktywów netto wynosiła 128,7 mln zł.

 

Zmiany w portfelu

Po pierwszym tygodniu portfel prezentuje się następująco: doszło do zamknięcia pozycji na spółce QMK po cenie 1,65 zł co daje -14%, firmie nie sprzyja wizja nowej emisji akcji oraz brak ugody z PGW. Dodatkowo na stop lossie wyleciał wspomniany już ELEMENTAL, ze stratą 11%. Najlepiej poradziły sobie PEP i LOTOS który na przestrzeni tygodnia wzrósł o blisko 5%.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Idąc tropem z pierwszego akapitu, czyli przeważania dużych spółek, do portfela dodaję PZU (w rankingu wysoko jest także PKN ORLEN, jednak jestem zdania, że jedna spółka z branży paliwowej wystarczy). Po cenie z otwarcia, zakupiłem także silny ostatnio POLNORD.

Spoglądając na wykres, widać że po wybiciu górą z trójkąta, cena odpoczywa i koryguje się w rejon wsparcia 9 zł, towarzyszy temu zwiększona wymiana papieru (szczególnie na sesji 5. września). Uwagę zwraca także silny opór tygodniowy ok. 10,50 z którym cena boryka się od 2017 roku, istotny poziom wsparcia to dla mnie 8,5 zł za akcję.


Co myślisz o takim podejściu do inwestowania, czy zaprezentowana strategia może mieć przewagę na rynku w długim okresie czasu? Jeśli masz inne, propozycje, napisz w komentarzu a na pewno się temu przyjrzę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułŚwiat jest innym niż się wydaje – Jacek Kubrak, #4 Traderzy dla Traderów
Następny artykułEURUSD – historia lubi sie powtarzać? – 10/09/18
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here