Naga MarketsZ poprzedniego artykułu wiemy, że będziemy operować na sile relatywnej, ponieważ trend łatwiej jest kontynuować niż go odwrócić. Przed przystąpieniem do poszukiwania ciekawych spółek sprawdźmy jak zachowywał się szeroki rynek mierzony indeksem WIG.

Jak widać sytuacja na polskim rynku poprawia się na tyle że indeks wzrósł najwyżej od marca, trwałe pokonanie poziomu 60 tyś można zaliczyć na plus dla byków. Nasza średnia 130-okresowa jest gdzieś wokół 59,5 tyś a co za tym idzie siła relatywna to 3,56 (powyżej granicznego punktu -5), co oznacza że możemy śmiało zasilić portfel akcjami. W analizach będę podpierał się wskazaniami Ichimoku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Portfel spółek

Spoglądając na listę walorów wygenerowanych przez Amibrokera, na pierwszy rzut oka widać silną reprezentację sektora „game dev”, w pierwszej dziesiątce mamy aż trzy podmioty związane z grami. Nie zagłębiając się zbytnio w fundamenty na ten moment odrzuciłbym CI GAMES z racji jego „spekulacyjnego” wystrzału w górę, natomiast spółka PLAYWAY mimo krótszego czasu listingu wydaje się być bardziej odpowiednim kandydatem.

Wygenerowane spółki to: CDR, ATMGRUPA, QUMAK, BIOTON, LOTOS, PEP, VOXEL, PLAYWAY, ELEMENTAL. Wszystkie akcje zostaną zakupione za taką samą kwotą na poniedziałkowym otwarciu. Z racji wykreślenia CIG, wolne środki będą utrzymywane jako gotówka dla kupna wyróżniających się akcji w przyszłym tygodniu.

l

Z kolei CD PROJEKT od wielu dni przewodzi w stawce i warto go posiadać w portfelu, stopa zwrotu w ciągu 6 miesiącu na poziomie 92% także robi wrażenie. Interesuje mnie tutaj głównie okrągły poziom 200 zł, wokół którego w bezpośredniej bliskości znajduje się chmura Ichimoku oraz niebieska linia Kijun.

Mimo wszystko cała branża notuje dziś solidną przecenę.

Na podium znajduje się także ATM GRUPA, czyli niezależny producent telewizyjno-filmowy, jako jedyny posiada status spółki publicznej. Wysokie miejsce w rankingu zawdzięcza dobrej postawie kursu zarówno w ujęciu dziennym jak i tygodniowym. Poziom 6,5zł został tu przetestowany po wybiciu czerwcowego maksimum i od tamtej pory cena utrzymuje się powyżej.

Wszystkie linie Ichimoku rosną co jest dobrym prognostykiem na przyszłość, wartość dla Kijun – 6,36zł; chmura to 6,18zł; natomiast dolna wstęga chmury ichimoku, która może posłużyć jako alternatywny poziom stop-loss znajduje się przy 5,60 zł za akcję.

W kolejnych wpisach zajmę się pozostałymi spółkami z portfela oraz przyjrzę się sytuacji na rynku FOREX.


Co myślisz o takim podejściu do inwestowania, czy zaprezentowana strategia może mieć przewagę na rynku w długim okresie czasu? Jeśli masz inne, propozycje, napisz w komentarzu a na pewno się temu przyjrzę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here