Naga Marketsstrategia siły relatywnejZ pierwszego artykułu wiemy, że będziemy operować na sile relatywnej, ponieważ trend łatwiej jest kontynuować niż go odwrócić. Przed przystąpieniem do analizowania spółek sprawdźmy jak zachowywał się szeroki rynek mierzony indeksem WIG.

 

Te artykuły również Cię zainteresują

Na warszawskiej giełdzie początek października nie należał do udanych, indeks WIG nie zdołał wspiąć się powyżej 60 tyś punktów co byłoby równoznaczne z początkiem nowego trendu wzrostowego. Ostatnie sesje to coraz niższe poziomy, na horyzoncie jest już wrześniowy dołek w rejonie 57 tyś punktów. Średnia 130-okresowa wije się poziomo wokół ceny, dlatego siła relatywna jest bliska zeru – to oznacza że można utrzymywać zaangażowanie w akcje.

WIG D1

Informacje ze spółek

Polnord poinformował, że sprzedał 256 lokali w III kw. 2018 r., to mniej o 33% r/r, jeśli chodzi o sprzedaż w trzech ostatnich kwartałach to jest nieco lepiej. Najlepiej wśród deweloperów poradził sobie Inpro, Marvipol i Murapol, średnia dla całej branży to -5%. Spółka jest bliska opuszczenia portfela. Kolejna spółka CDR w związku z niesprzyjającym splotem informacji również traci, ciągnąc za sobą branżę gamingową w tym również PLW – póki co te podmioty ciągle dość wysoko w rankingu siły relatywnej.

Pozytywnie wygląda sytuacja spółki PEP, gdzie we wrześniu nie doszło do wezwania z powodu niskiej wyceny a także wykres spółki LOTOS, który ma apetyt na nowe rekordy. Ten ostatni uzyska dofinansowanie unijne dla projektu instalacji do oczyszczania i dystrybucji wodoru oraz dwóch punktów tankowania wodoru (Pure H2) w wysokości 2 mln euro.

Do portfela trafiają GPW o której pisałem w poprzednim wpisie oraz PGN. Spółka Kęty nadal oczekuje na wybicie powyżej 390 zł.

Ciekawa spółka

Całkiem nieźle wyglądają walory KANI, spośród mniejszych spółek ten impuls w górę w drugiej połowie września wygląda wiarygodnie. Co ważniejsze nastąpił on po trzy miesięcznym uśpieniu podczas którego pojawiły się znaczne obroty. Spółka pochwaliła się dobrymi wynikami za pierwsze półrocze 2018, wzrósł zarówno zysk netto jak i operacyjny.

Z technicznego punktu widzenia, obserwujemy korektę z 1,45 do 1,20. Cena zatrzymała się przy średniej oraz nad linią Kijun, oczekiwałbym ponownego wyjścia górą z chmury spadkowej. W ciągu ostatniego miesiąca średnio kurs zmienia się o 4-5%, beta dla spółki jest dodatnia i waha się w granicach 1,5.

KANIA D1


Co myślisz o takim podejściu do inwestowania, czy zaprezentowana strategia może mieć przewagę na rynku w długim okresie czasu? Jeśli masz inne, propozycje, napisz w komentarzu a na pewno się temu przyjrzę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Kolejny mocny sezon wyników w USA
Następny artykułWindows 10: Aktualizacja systemu powoduje utratę danych z MetaTradera
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here