Alfa Forex

strategia siły relatywnejZ pierwszego artykułu wiemy, że będziemy operować na sile relatywnej, ponieważ trend łatwiej jest kontynuować niż go odwrócić. Przed przystąpieniem do analizowania spółek sprawdźmy jak zachowywał się szeroki rynek mierzony indeksem WIG.

 


Na warszawskiej giełdzie początek października nie należał do udanych, indeks WIG nie zdołał wspiąć się powyżej 60 tyś punktów co byłoby równoznaczne z początkiem nowego trendu wzrostowego. Ostatnie sesje to coraz niższe poziomy, na horyzoncie jest już wrześniowy dołek w rejonie 57 tyś punktów. Średnia 130-okresowa wije się poziomo wokół ceny, dlatego siła relatywna jest bliska zeru – to oznacza że można utrzymywać zaangażowanie w akcje.

WIG D1

Informacje ze spółek

Polnord poinformował, że sprzedał 256 lokali w III kw. 2018 r., to mniej o 33% r/r, jeśli chodzi o sprzedaż w trzech ostatnich kwartałach to jest nieco lepiej. Najlepiej wśród deweloperów poradził sobie Inpro, Marvipol i Murapol, średnia dla całej branży to -5%. Spółka jest bliska opuszczenia portfela. Kolejna spółka CDR w związku z niesprzyjającym splotem informacji również traci, ciągnąc za sobą branżę gamingową w tym również PLW – póki co te podmioty ciągle dość wysoko w rankingu siły relatywnej.

Pozytywnie wygląda sytuacja spółki PEP, gdzie we wrześniu nie doszło do wezwania z powodu niskiej wyceny a także wykres spółki LOTOS, który ma apetyt na nowe rekordy. Ten ostatni uzyska dofinansowanie unijne dla projektu instalacji do oczyszczania i dystrybucji wodoru oraz dwóch punktów tankowania wodoru (Pure H2) w wysokości 2 mln euro.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Do portfela trafiają GPW o której pisałem w poprzednim wpisie oraz PGN. Spółka Kęty nadal oczekuje na wybicie powyżej 390 zł.

Ciekawa spółka

Całkiem nieźle wyglądają walory KANI, spośród mniejszych spółek ten impuls w górę w drugiej połowie września wygląda wiarygodnie. Co ważniejsze nastąpił on po trzy miesięcznym uśpieniu podczas którego pojawiły się znaczne obroty. Spółka pochwaliła się dobrymi wynikami za pierwsze półrocze 2018, wzrósł zarówno zysk netto jak i operacyjny.

Z technicznego punktu widzenia, obserwujemy korektę z 1,45 do 1,20. Cena zatrzymała się przy średniej oraz nad linią Kijun, oczekiwałbym ponownego wyjścia górą z chmury spadkowej. W ciągu ostatniego miesiąca średnio kurs zmienia się o 4-5%, beta dla spółki jest dodatnia i waha się w granicach 1,5.

KANIA D1


Co myślisz o takim podejściu do inwestowania, czy zaprezentowana strategia może mieć przewagę na rynku w długim okresie czasu? Jeśli masz inne, propozycje, napisz w komentarzu a na pewno się temu przyjrzę.

STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here