Naga MarketsZ poprzedniego artykułu wiemy, że będziemy operować na sile relatywnej, ponieważ trend łatwiej jest kontynuować niż go odwrócić. Przed przystąpieniem do analizowania spółek sprawdźmy jak zachowywał się szeroki rynek mierzony indeksem WIG.

 

Indeks WIG stracił dziś 1,48% a od początku tygodnia jest na minusie już 2%, czemu towarzyszy spadek poniżej granicy 60 tyś punktów. Spoglądając na siłę indeksu, nadal jest “zielone światło” dla inwestowania w spółki (+1,9). Najmocniejszym indeksem sektorowym jest WIG-Leki (w portfelu reprezentowany przez Bioton) oraz WIG-Paliwa (reprezentowany przez Lotos), natomiast po drugiej stronie tabeli WIG-Budowlany (co stwarza szanse dla strategii LONG-SHORT, ale o niej w innym wpisie).

Po dzisiejszej sesji portfel wygląda następująco:

W przypadku ATMGRUPA spadek nie wpłynął tak znacząco na pozycję w rankingu jak to pokazuje kurs. Branża gamingowa została podzielona, traci dziś CDR, nad kreską zaś PLW, dobrym pomysłem okazało się wyeliminowanie CI GAMES, za jego spekulacyjny charakter. Cieszyć może dobra postawa Biotonu, a do portfela może dołączyć kolejna spółka z tego sektora.

Orbex

Ciekawa spółka: MABION

To czołowa polska spółka biotechnologiczna, utworzona w 2007 roku przez połączenie czterech firm farmaceutycznych: Celon Pharma, Polfarmex, Biomed oraz Genexo. Z racji swojej działalności będzie to spółka raczej o podwyższonym ryzyku. Z technicznego punktu widzenia, kurs wygląda dobrze, wybił się z trójkąta na podwyższonym wolumenie. Dziś cena koryguje do przełamanego oporu na poziomie 117 zł, średnia MA130 wije się dość płasko w okolicy 106 zł.

Ciekawa spółka: VINDEXUS

Kolejna spółka o wysokiej pozycji w rankingu to VINDEXUS, pełna nazwa to Giełda Praw Majątkowych “Vindexus” S.A. Specjalizuje się w obrocie wierzytelnościami, windykacji i pośrednictwie finansowym. Spółka w lipcu wypłaciła dywidendę 0,25 zł, obecnie po dwóch miesiącach jedną akcję można kupić w podobnej cenie. Technicznie kurs wykonał powrót do wsparcia w okolicach 8,80 zł. Podczas wakacyjnej korekty obroty spadały, obecnie wydaje się, że aktywność na walorach spółki powraca.

Co myślisz o takim podejściu do inwestowania, czy zaprezentowana strategia może mieć przewagę na rynku w długim okresie czasu? Jeśli masz inne, propozycje, napisz w komentarzu a na pewno się temu przyjrzę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZnany sportowiec i broker zawiązują współpracę by pomagać dzieciom
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 04.09.2018 CAD/JPY
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here