Naga MarketsZ poprzedniego artykułu wiemy, że będziemy operować na sile relatywnej, ponieważ trend łatwiej jest kontynuować niż go odwrócić. Przed przystąpieniem do analizowania spółek sprawdźmy jak zachowywał się szeroki rynek mierzony indeksem WIG.

 

Indeks WIG stracił dziś 1,48% a od początku tygodnia jest na minusie już 2%, czemu towarzyszy spadek poniżej granicy 60 tyś punktów. Spoglądając na siłę indeksu, nadal jest “zielone światło” dla inwestowania w spółki (+1,9). Najmocniejszym indeksem sektorowym jest WIG-Leki (w portfelu reprezentowany przez Bioton) oraz WIG-Paliwa (reprezentowany przez Lotos), natomiast po drugiej stronie tabeli WIG-Budowlany (co stwarza szanse dla strategii LONG-SHORT, ale o niej w innym wpisie).

Po dzisiejszej sesji portfel wygląda następująco:

W przypadku ATMGRUPA spadek nie wpłynął tak znacząco na pozycję w rankingu jak to pokazuje kurs. Branża gamingowa została podzielona, traci dziś CDR, nad kreską zaś PLW, dobrym pomysłem okazało się wyeliminowanie CI GAMES, za jego spekulacyjny charakter. Cieszyć może dobra postawa Biotonu, a do portfela może dołączyć kolejna spółka z tego sektora.

Ciekawa spółka: MABION

To czołowa polska spółka biotechnologiczna, utworzona w 2007 roku przez połączenie czterech firm farmaceutycznych: Celon Pharma, Polfarmex, Biomed oraz Genexo. Z racji swojej działalności będzie to spółka raczej o podwyższonym ryzyku. Z technicznego punktu widzenia, kurs wygląda dobrze, wybił się z trójkąta na podwyższonym wolumenie. Dziś cena koryguje do przełamanego oporu na poziomie 117 zł, średnia MA130 wije się dość płasko w okolicy 106 zł.

Ciekawa spółka: VINDEXUS

Kolejna spółka o wysokiej pozycji w rankingu to VINDEXUS, pełna nazwa to Giełda Praw Majątkowych “Vindexus” S.A. Specjalizuje się w obrocie wierzytelnościami, windykacji i pośrednictwie finansowym. Spółka w lipcu wypłaciła dywidendę 0,25 zł, obecnie po dwóch miesiącach jedną akcję można kupić w podobnej cenie. Technicznie kurs wykonał powrót do wsparcia w okolicach 8,80 zł. Podczas wakacyjnej korekty obroty spadały, obecnie wydaje się, że aktywność na walorach spółki powraca.

Co myślisz o takim podejściu do inwestowania, czy zaprezentowana strategia może mieć przewagę na rynku w długim okresie czasu? Jeśli masz inne, propozycje, napisz w komentarzu a na pewno się temu przyjrzę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here