Naga Marketsstrategia siły relatywnejZ pierwszego artykułu wiemy, że będziemy operować na sile relatywnej, ponieważ trend łatwiej jest kontynuować niż go odwrócić. Przed przystąpieniem do analizowania spółek sprawdźmy jak zachowywał się szeroki rynek mierzony indeksem WIG.

 


Kolejne dni października to pogłębienie przeceny, wrześniowy dołek został przełamany a inwestorzy zareagowali na ten fakt luką w dół. Ostatnie trzy sesje to próba podniesienia rynku, a luka została jak gdyby nic załatana. Trend spadkowy nie oszczędził pozostałych rynków europejskich a także giełd za oceanem, gdzie spadki były dość znaczące – na tym tle indeks WIG wygląda całkiem nieźle.

Kolejne wsparcie już na wyciągnięcie ręki przy 55 tyś punktów, to będzie punkt odniesienia na kolejne sesje, jego przełamanie może dać sygnał do zmniejszenia zaangażowania w akcje. Alternatywnie gdyby poziom 55,5 tyś okazał się podwójnym dnem to widoczna na wykresie formacja harmoniczna może zaprowadzić nas do 60 tyś a nawet wyżej do 61,5k punktów.

WIG D1

Ciekawe spółki

Na giełdzie wciąż najmocniejszy jest LOTOS, który razem z PKN współtworzą w tej chwili najlepszy indeks sektorowy. W czołówce rankingu także ELEMENTAL, który był już w portfelu oraz CORMAY, jednak w interwale tygodniowym na tych spółkach panuje zaawansowany trend spadkowy. Generalnie duże spółki z WIG20 i mWIG mają się znacznie lepiej i to je należy przeważać w portfelu. Dobrze radzą sobie także gigant PGN i GPW o których pisałem w ostatnim wpisie.

Orbex

Interesująco wyglądają walory Skarbca, kurs dotarł już do wakacyjnych maksimów, wszytko dzięki proponowanej dywidendzie. Za rok obrotowy 2017/2018 spółka wypłacił 4,45 zł na akcję to więcej niż w roku poprzednim gdy było 2,62 zł. Na tle innych podmiotów z branży, SKH radzi sobie bardzo dobrze, mam tu na myśli ciągnący się w ogonie ALTUS oraz QUERCUS.

skarbiec D1


Co myślisz o takim podejściu do inwestowania, czy zaprezentowana strategia może mieć przewagę na rynku w długim okresie czasu? Jeśli masz inne, propozycje, napisz w komentarzu a na pewno się temu przyjrzę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Bancorp z dobrymi wynikami, S&P500 pokonuje 2800 pkt.
Następny artykułEurotel zyskuje 8% w środę. Wszystko dzięki rekomendacji SII?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here