Naga MarketsZ pierwszego artykułu wiemy, że będziemy operować na sile relatywnej, ponieważ trend łatwiej jest kontynuować niż go odwrócić. Przed przystąpieniem do analizowania spółek sprawdźmy jak zachowywał się szeroki rynek mierzony indeksem WIG.

 

Wydaje się, że rynek giełdowy uformował dołek a przynajmniej chwilowo łapie oddech, dzisiejszy wzrost przekracza 1 procent i WIG re-testuje od dołu sierpniowy dołek ~58 tyś punktów. Podobna wskazówka płynie z MSCI Emerging Markets, ETF dla rynków rozwijających się, w którym także znajduje się Polska rośnie i oddala się od dołka. Siła relatywna WIGu wciąż pozostaje w umiarkowanym paśmie pomiędzy -1,5 a -5 co pozwala na utrzymywanie długich pozycji w akcjach.

Te artykuły również Cię zainteresują

Poprzedni tydzień był bardziej łaskawy dla portfela, aż 6 spółek było na plusie, w tym największy bo aż 17 procentowy wzrost zanotowała ATMGRUPA. Spółka powraca na szczyt rankingu na GPW, wydaje się, że korekta została tu wykorzystana do zakupów. Słabo poradził sobie za to ubezpieczeniowy gigant PZU, ten komponent powinien stabilizować wahania portfela. Dzisiejsza sesja wlała jednak trochę nadziei i walor wraca w okolicę 40 zł, jeśli PZU nie będzie nadążał za rynkiem zostanie wymieniony.

Kandydaci do portfela

Comarch – spółka informatyczna pokazała bardzo dobre wyniki za 2 kwartał, szacuje się że za cały 2018 rok przychody mogą wzrosnąć o 20 procent, dobrze wygląda także portfel zamówień. Od strony technicznej kurs zachowuje się nieźle, wychodząc z wzrostowej chmury ichimoku, jednak prawdziwym testem dla popytu będzie opór ok 10 zł wyżej przy 176 zł. Poziomy wsparć to 160 zł oraz 151,70 zł za akcję.

 Kęty – tutaj wyniki za drugi kwartał również okazały się lepsze od szacunków, spółka potrafi generować zyski dla swoich akcjonariuszy, czego dowodem jest także obecność w prestiżowym indeksie WIG-DIV. Z technicznego punktu widzenia, kurs wykonał impuls w górę na rosnącym wolumenie obrotu po czym skorygował się do ostatniego potwierdzonego szczytu i aktualnie znów melduje się przy maksimach. Na tygodniach trwa walka o ATH. Za solidne spółki przyjdzie nam niestety nieco więcej zapłacić gdyż C/Z to ponad 15 natomiast dla całego rynku nieco ponad 10.


Co myślisz o takim podejściu do inwestowania, czy zaprezentowana strategia może mieć przewagę na rynku w długim okresie czasu? Jeśli masz inne, propozycje, napisz w komentarzu a na pewno się temu przyjrzę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPAUD – czy MACD wróży spadki? – 20/09/18
Następny artykułJustin Bennett: RGR na EUR/USD?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here