Naga MarketsPodczas publikacji danych makroekonomicznych rynek jest bardzo nieprzewidywalny. Niektórzy z nas starają się łapać początkowy ruch ustawiając zlecenia oczekujące, ale nie oszukujmy się – bez odpowiedniego wsparcia technicznego Trader indywidualny nie ma szans na przetrwanie.


Jak możemy konkurować z handlem wysokich częstotliwości (z ang. High Frequency Trading)? Zarządzający firm HFT mają do dyspozycji najszybsze komputery, super łącze internetowe, a także najszybszy dostęp do danych. Dla instytucji wydatek rzędu 2000 USD na szybszy dostęp do informacji nie stanowi problemu, ale w przypadku indywidualnego gracza sytuacja ma się inaczej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wracając do sedna, w każdej strategii handlu pod publikację danych makroekonomicznych musimy zmierzyć się z dwoma problemami. Pierwszym problemem jest szybkość zdyskontowania nowych danych przez rynek. Niektórzy rozwiązują ten problem poprzez ustawienie dwóch zleceń oczekujących stop. Buy stop powyżej aktualnej ceny, sell stop poniżej. Niemniej jednak czasami dochodzi do niezdecydowania rynku, przez taki stan rzeczy obydwa zlecenia mogą zostać zrealizowane. Admiral Markets widząc ten problem wdrożył specjalne zlecenie, one-cancel-other.

Zlecenie one-cancel-other – zlecenie jest dostępne w Supreme Edition do MetaTrader 4. Zlecenie pozwala na ustawienie dwóch zleceń oczekujących (buy stop oraz sell stop). Po aktywacji jednego ze zleceń drugie automatycznie jest kasowane. W dodatku Mini Terminal można także ustawić odległość aktywacji zleceń od aktualnej ceny, poziom zlecenia stop loss oraz poziom take profit.

Dla zademonstrowania powyższego zlecenia przygotowaliśmy dla państwa krótki filmik obrazujący jego działanie. Warto zauważyć, że nawet w trakcie wykorzystania tak profesjonalnego narzędzia napotkaliśmy na kolejny problem, którym jest rozszerzający się spread. Demonstracja zlecenia została nagrana podczas publikacji kosztu pieniądza w Wielkiej Brytanii.

Po aktywacji zlecenia buy stop, drugie zlecenie zostało automatycznie dezaktywowane. Dzięki temu nie będziemy musieli ręcznie anulować drugiego zlecenia. Na demonstracyjnym filmie nie zastosowano zlecenia stop-loss oraz take-profit. Więcej o zleceniu OCO oraz o całym dodatku Supreme Edition przeczytasz na naszej stronie.

Drugim problemem z jakim możemy się spotkać podczas publikacji danych makroekonomicznych jest rozszerzający się spread (zmienność), który w ostateczności niweluje nasze zyski bądź całkowicie je odbiera i doprowadza do strat.

Zmienność jest miarą szybkości i wielkości zmian cen, które mogą być tak gwałtowne, że wynik finansowy handlu staje się nieprzewidywalny. Różne wydarzenia, począwszy od publikacji danych ekonomicznych do klęsk żywiołowych, mogą niekorzystnie wpłynąć nawet na najbardziej zaawansowaną i skuteczną strategię handlu.

Każdy z nas spotkał się chociaż raz ze złą realizacją zlecenia. Podczas spokojnego rynku spread na parze EUR/USD waha się od 0.8 do 1.2 pipsa, natomiast w trakcie publikacji danych rozszerza się nawet do 10 pipsów.

Czy możemy się przed tym obronić? Odpowiedź jest pozytywna. Wystarczy, że wykorzystamy ochronę z tytułu zmienności, którą ustawia się z poziomu Gabinetu Inwestora Admiral Markets. Ochrona z tytułu zmienności pozwala na ustawienie maksymalnego poślizgu cenowego dla zleceń rynkowych oraz stop. Załóżmy, że w naszej strategii przyjęliśmy, że chcemy ograniczyć poślizg ceny do maksymalnie 3 pipsów.

Źródło: Admiral Markets

Jeżeli złożymy nasze zlecenie po 1.0000 z predefiniowanym 3 pipsowym poślizgiem, to nie dojdzie do sytuacji, w której nasze zlecenie zostanie aktywowane po gorszej cenie niż 1.0003. Gdybyśmy nie zastosowali powyższego ograniczenie, to mogłoby się okazać, że nasze zlecenie zostanie zrealizowane nawet po cenie 1.0015.

Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi do Tradingu podnosimy swoje szanse na sukces. Należy pamiętać, że rozszerzenie Supreme Edition dla platformy MT4 jest programem Admiral Markets, który będzie działał tylko z rachunkiem demonstracyjnym lub rzeczywistym Admiral Markets. W pełni funkcjonalna platforma MetaTrader 4 Supreme Edition jest darmowa. Jedyne, co należy zrobić, to posiadać jeden z rachunków Admiral Markets. Na rachunku demonstracyjnym rozszerzenie będzie aktywne przez 30 dni. Jeżeli jednak uznasz, że potrzebujesz więcej czasu na przetestowanie nakładki okres może zostać wydłużony. Sprawdź Supreme Edition oraz Ustawienia Ochrony z tytułu Zmienności na rachunku demonstracyjnym i wejdź na wyższy poziom tradingu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here