Naga MarketsStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Seria analiz tworzona pod patronatem Royal Financial Trading.


Chcąc podsumować wczorajszą sesję na niemieckim indeksie warto powiedzieć, że że pod względem wolumenowym wiele się nie zadziało. Tak naprawdę większość zwiedzanych poziomów było na stosunkowo niewielkiej reakcji – prócz jednej, która nakreśliła scenariusz na najbliższe dni.

Dax – M5, przegląd wczorajszej sesji

Mowa tutaj oczywiście o zejściu przełamującym dzienny poziom S1. Reakcja była niemal natychmiastowa, i widać, jak stronie popytowej zależy na obronie poziomu. Co ciekawe, reakcja odbyła się praktycznie na jednej – dwóch świecach M1, co tylko podkreśla jak mocno poziom jest newralgiczny.

Dax M1

Jeśli chodzi o ilość wolumenu na dany poziom opisywałem to szczegółowiej podczas prezentacji strategii PSV, jednak dla przypomnienia – tysiąc kontraktów na świecę m1 oznacza spory spike-wolumenowy oraz możliwość gwałtownego odwrotu, jak w tym przypadku – książkowa reakcja.

Niemniej był to drugi dzień konsolidacji – wykres poruszał się dokładnie w tym samym przedziale 12.440 – 12.330.

Czego możemy się dzisiaj spodziewać? 

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od luki spadkowej, która momentalnie została dograna. Poziom 12.383 służy na chwilę obecną za pierwsze wsparcie intra, i tak długo jak poziom jest utrzymywany, tak długo podejście pod poziomy oporowe: 12.450 / 12.500 jest w grze. W przypadku przełamania poziomu dziennego PV pozycji długich szukałbym dopiero w bliskich okolicach zaznaczonego na screenie poziomu 12.330/340. Jest to dziesięciopunktowa strefa, w której reakcja na ponowne podejście jest jak najbardziej prawdopodobna. Sygnał jaki musiałby w tym rejonie wystąpić to najlepiej reakcja wolumenowa oraz przekroczenie standardowej dziennej średniej, czyli SMA50.

DAX M5 – możliwy scenariusz

Na chwilę obecną wykres nie wygląda na skłonny testować niższe poziomy, jednak zakładając taki scenariusz pozycjom krótkim przyglądałbym się dopiero po przełamaniu poziomu 12.330 oraz dzisiejszego poziomu S1. Wówczas, jeśli reakcja wolumenu nie będzie przypominać tej z wczoraj – zejście może odbyć się nawet do poziomów 12.200 oraz 12.050, na które oczekuje się w niedługim czasie.

Podsumowując: kluczowym poziomem dla utrzymania sentymentu byków jest utrzymanie wykresu powyżej dzisiejszego poziomu PV. Przełamanie uruchomi dalsze zaplanowane ruchy, czyli zejście do 12.330 gdzie powinno oczekiwać się dalszej reakcji. W przypadku re-testu PV pozycje długie będą zasadne po ówczesnym wygenerowaniu sygnału do poziomów 12.450 / 12.500.

Dzisiejsze poziomy Pivotów: 15.08

R3 = 12.725
R2 = 12.554
R1 = 12.480
P.P = 12.383
S1 = 12.309
S2 = 12.212
S3 = 12.041

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRosja proponuje Turcji porzucenie dolara w obliczu kryzysu walutowego
Następny artykułCoinbase: Dziennie zyskiwaliśmy 50 tysięcy nowych klientów
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here