Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Kontrakty na niemiecki indeks spadają do zakresu S2 – S3
  • Rynek w ten sposób pokazuje, że powraca dawna zmienność intraday
  • Z jednej strony to dobra oznaka, rynek jednak nie wykonuje scenariusza

Kontrakty na DAX w środę na zakresie S1 intraday

Podczas wczorajszej sesji doświadczyliśmy dwa potwierdzenia, pierwsze iż rynek potwierdza krótkoterminową sekwencję spadkową, oraz drugie, iż na rynek wraca odpowiednia zmienność, którą da się dobrze wykorzystać w kwestii intraday. Co prawda rynek wobec powyższego nie osiągnął celu wskazywanego jako potencjalny podczas wczorajszej sesji, niemniej jednak pokazuje jednocześnie, że można wracać do handlu na niemiecki indeksie.

Z uwagi na to, że przez ostatnie tygodnie handluję z indeksów tylko amerykańskiego Nasdaq, spadek początkowo na niemieckim indeksie w ogóle nie zauważyłem. Mieliśmy dosyć sporą dysproporcję ruchu między NQ a DAX, gdzie od godziny 11:00 do 16:00 niemiecki twór spadł nieco ponad 100 punktów podtrzymując strukturę spadków do późniejszych godzin podczas gdy NQ podbił nieznacznie cofnął odrabiając całość spadku i nadrabiając do poziomu porannych godzin handlu. W związku z tym dało się spokojnie wykorzystać ruch wzrostowy, czego nie można było powiedzieć o “ulubionym indeksie” Europejczyków.

WYKRES DAX H1 21.04.2021
DAX H1 21.04.2021

W tym momencie wg. punktów kierunkowych znajdujemy się na poziomie dzisiejszego S1. Wszystko wskazuje na to, że rynek “odpali się” w długich dopiero powyżej zakresu PK. Wszystko poniżej traktowane powinno być jako pretekst do ewentualnego, dalszego spadku. Na ten moment wydaje się, że szansa na test PK lub bliskich okolic jest duża – dopiero wówczas szukać należy dalszych sygnałów do handlu. Wyłamanie PK może dać istotnie ruch pod zakres R1, czyli okolice 15.320 pkt. Wyłamanie S1 zaś dalsze zejście pod zakres 15.044 pkt. Powoli wracać sam będę do handlu na niemieckim indeksie więc pewnie pojawi się czasem wzmianka na czacie telegramowym o indeksie 30 spółek z niemiec.

Dzisiejsze poziomy PK*: 21.04
R3 = 15.500
R2 = 15.407
R1 = 15.316
PK = 15.224
S1 = 15.133
S2 = 15.044
S3 = 14.961

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here