Naga Markets

Strategia PSV: DAX ociera się o finalny cel. Rynek ponownie do szukania wejściaStrategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Interactive Brokers. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

  • Środowa sesja okazała się być istotna dla głównych indeksów
  • Niemiecki indeks wygenerował mocniejsze podejście na początku spotkania FED
  • Później jednak zszedł poniżej zakresu docelowego dla sesji
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Intraday: Mocniejsze odejście, mniejszy spadek indeksu

W czwartek rano widzimy już, że niemiecki rynek osiągnął z nawiązką poziomy docelowe dla sesji intraday, które obejmowały relatywnie niskie zakresy. Wobec tego również nowe PK dla sesji zostały rozrysowane. Niemniej, w międzyczasie rynek wygenerował również mocniejsze podejście, zaraz na początku przemówienia amerykańskiego banku centralnego. Wówczas szukanie pozycji typu short zdawało się ryzykowane, kiedy pierwsza reakcja była tak silna.Następnie jednak widać było szybkie wycofanie się z podejścia, a powrót poniżej 12.720 – 12.750 pkt dawało wyraźny sygnał sell z celem określonym na sesję. Nie można powiedzieć jednak, aby pojawił się większy przypływ optymizmu na rynku w postaci zwiększonego obrotu czy czegoś ciekawszego, co wypadałoby wyróżnić. Owszem, pierwsze minuty po decyzji obejmowały większy obrót jednak na tym koniec – później rynek bardziej wykonywał freefall, niż jakiś wybitny, cashowany ruch.

wykres DAX M5 22.09.2022
DAX M5 22.09.2022

Obecnie trzeba będzie skupić się na kolejnej reakcji rynku po mocnym zejściu + luce. Luka spadkowa co prawda nie jest duża, ale najczęściej w ostatnich dniach rynek pokrywał takową jeszcze tego samego dnia, wobec czego spodziewać się będzie można dziś lekkiego odreagowania. Nie jestem jednak na ten moment przekonany, czy owe podejście zaowocuje w coś więcej, aniżeli tylko korektę, w ramach której to rynek powinien pokryć lukę. Wręcz przeciwnie, nie ufam na razie ostatniemu zejściu na tyle, że aby przejść na stronę popytową potrzebowałbym albo potwierdzenia w postaci pogłębienia zejścia i pojawienia się większego obrotu sugerującego rozładowanie sentymentu albo sumiennie zbudowaną strukturę wzrostową, negującą krótkoterminowo spadki (wydostanie się ponad średnią / PK i utrzymanie ruchu w ramach sekwencji).

Na ten moment, dopóki powyższe nie nastąpi schemat handlu na czwartek może wyglądać tak, jak zostało to oznaczone poniżej.

wykres DAX H1 22.09.2022
DAX H1 22.09.2022

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Swing: –

Niebawem sytuacja zostanie opisana.

Podsumowanie dla sesji

Intraday: 22/09
Szansa na główny ruch do południa: spadkowa
Cel dla sesji: 12.430 – 12.370 pkt.
Potwierdzenie stojące za tezą: Dalsza struktura spadkowa, bez zmian póki co
Dzisiejsze poziomy PK*: 
R3 = 13.143
R2 = 13.018
R1 = 12.889
PK = 12.754
S1 = 12.620
S2 = 12.497
S3 = 12.368
Swing: 

XTB

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj.  

Maksymilian Bączkowski poleca również:

NOTKA O RYZYKU:

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here