Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.  • Rynek podczas wczorajszej sesji znów chodził góra-dół
  • Tym razem jednak zamykamy się na niskich zakresach
  • Obecnie wyjście poniżej 15.450 może dać mocniejsze pociągnięcie

Kontrakty na DAX walczą o utrzymanie strefy

W drugiej części dnia zabrakło 24 punktów do tego, aby przyatakować znów zakres R1 – dziennego oporu intraday. Rynek znów robił ruchy góra-dół, dając znać o stronie podażowej, która zepchnęła pierwszy raz notowania poniżej zakresu S1 – choć nie potwierdziła tego wyłamania. Generalnie zakresem newralgicznym dla mnie jest dopiero zakres 15.450 punktów – który potwierdzić będzie mógł negatywny stosunek do notowań.

Punkty kierunkowe na sesję intraday jednak ulegają zmianie. Dopasowanie do aktualnej sytuacji ruchu / zasięgu jest o tyle istotne, że rynek może dać w późniejszej fazie dnia ciekawsze sygnały właśnie w oparciu o nie. S1 zatem jest obecnie nieco niżej, w podobnej strefie do tego, co opisywałem powyżej w kwestii istotny dalszych – ewentualnych spadków.

Na ten moment powrót powyżej strefy 15.550 punktów jest dla mnie ponownie sygnałem pro-wzrostowym. W przypadku oscylowania wokół S1 podbieranie longów może być obarczone większym ryzykiem, lepiej poczekać na podejście i potwierdzenie ruchu.

wykres DAX H1 07.07.2021
DAX H1 07.07.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 07.07
R3 = 15.765
R2 = 15.693
R1 = 15.623
PK = 15.550
S1 = 15.480
S2 = 15.412
S3 = 15.343

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here