Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują


Fed nieco bardziej „jastrzębi”  • DAX spada podczas wczorajszej sesji do zakresu dziennego PK
  • Obrona zakresu pokazuje jedynie nastawienie pro-wzrostowe
  • Zdaje się, że rynek ma szansę na wygenerowanie ruchu do R2

DAX z naciskiem na wybronienie PK – dalszy long w grze

Zejście podczas wczorajszej sesji do poziomu PK, punktu kierunkowego dla sesji nie powinno być zaskoczeniem. Opisywane to było we wczorajszym przygotowaniu do sesji – zejście do PK, obrona, wyjście wyżej. Wczorajsze PK było mocno atakowane i choć doświadczyliśmy nadbicia zakresu z perspektywy H1 – to jedynie nadbicie, bez potwierdzenia na tym interwale czasowym.

To co zadziało się na DAX – działo się bardzo fajnie na NQ, którego rozgrywałem. Opisywałem w międzyczasie o co chodzi w tym schemacie i jak iceberg na SP500 może wpłynąć na to, co zrobi również Nasdaq (trzeba prześledzić czat). Po uklepaniu dołka rynek faktycznie wygenerował ruch – a DAX jeszcze pod wieczór zawinął do portu dolnego ograniczenia i ponownie się wybronił.

Dlatego dziś traktuję to bezwzględnie jako sygnał long z celem na R2. Każde zejście indeksu dziś dopóki PK jest utrzymywane traktować będę jako okazja do szukania pozycji długich. Okolice 15.510 – 15.470 to dobra strefa do potencjalnej re-akumulacji i ew. wyjścia wyżej z ograniczonym ryzykiem.

wykres DAX H1 26.05.2021
DAX H1 26.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 26.05
R3 = 15.718
R2 = 15.632
R1 = 15.548
PK = 15.468
S1 = 15.385
S2 = 15.299
S3 = 15.216

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

invest

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here