Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Podczas wczorajszej sesji PK broniło indeksu do samych wieczornych godzin
  • Faktycznie setup na zejście do PK i odbicie zareagował na 70 pkt
  • Następnie, wraz z indeksami USA, DAX spadł poniżej 15.250 pkt

DAX spada wraz z USA – obecnie walka o powrót pow. PK

Podczas wczorajszego rozegrania indeks niemiecki miał przed sobą prosty do realizacji setup: zejście do zakresu PK, utrzymanie i odbicie w kierunku R1 – R2. Zejście trwało z rana do godziny 11:00 następnie PK zostało przetestowane a późniejsze odbicie dało szansę na 70 punktowe rozegranie do bliskich okolic R1. Później natomiast wylanie się indeksów USA, które zrobiły zejście o wiele szybciej niż DAX zmusiły indeks do awaryjnego lądowania.

W tym momencie widzimy, że rynek spada poniżej zakresu 15.250 punktów, gdzie na dziś musi przypadać zakres PK. Wiadomym jest jak to rozgrywać. Powrót powyżej PK może dać ruch do poziomu 15.375 w dwóch etapach: przełamanie, powrót na stabilizacje i szukanie dopiero odpowiedniego wejścia z dotarciem do ew. strefy. Wszystko poniżej PK jednak może nadal drenować wraz z indeksami z USA, więc tu trzeba podejść spokojnie do tematu. Generalnie jeśli ktoś nastawiony jest pro-spadkowo, szukanie S z okolic wyłamania S1 lub podbicia do 15.230/240 bez dalszej presji popytowej może dać faktycznie sygnał.

wykres DAX H1 11.05.2021
DAX H1 11.05.2021

Dzisiejsze poziomy PK*: 11.05
R3 = 15.523
R2 = 15.432
R1 = 15.342
PK = 15.254
S1 = 15.164
S2 = 15.077
S3 = 14.992

*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here