Naga MarketsStrategia PSV: Testowanie wczorajszego dołka - zakres 12.730/40 nadal broniony

Strategia PSV – to codzienny cykl analiz i zagrań oparty na trzech głównych elementach: pivocie, sekwencji i wolumenie oraz dwóch elementach wspomagających proces decyzyjny. Cykl ten nie tylko przybliża posługiwanie się metodą ale również szacuje kolejne kroki indeksu DAX. Seria analiz tworzona pod patronatem brokera Trade.com. Analizy skupiają się wokół niemieckiego indeksu DAX.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Niemiecki rynek podobnie jak reszta indeksów zatrzymuje się na wsparciu
  • Dziś kontrakty na DAX oscylują w zakresie 13.970 punktów przed 06:00
  • Zdaje się, że rynek może dziś ponownie podbijać przed ew. zrzutem paliwa

Poniedziałkowy schemat handlu dla DAX

Niemiecki rynek podczas poniedziałkowej sesji handlowej rozpoczyna notowania w okolicach wsparcia. Jak widać poniżej – przedstawiony jest ponownie zakres ew. swinga spadkowego – w ramach uaktualnienia. Można śmiało powiedzieć, że rynek oscyluje na zakresie wsparcia w ciągu kilku ostatnich dni patrząc w stronę interwału czasowego H1 – H4, co zdecydowanie nie sprzyja rozwojowi zejścia. W tym tygodniu miejmy nadzieję, że sytuacja zostanie już rozwiązana na korzyść jednej lub drugiej strony, ponieważ handel w takim zakresie pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o generowane zasięgi.

WYKRES DAX H4 08.03.2021
DAX H4 08.03.2021

Obecnie z nieco niższego TFu, H1 widać, że rynek swój punkt kierunkowy posiada na wysokości zakresu 13.945 punktów (aby zwiększyć widoczność PK został zmieniony na czarny kolor). Na dzisiejszej sesji zatem póki nie dojdzie do przełamania zakresu oraz ewidentnego potwierdzenia takiego ruchu – nie ma co szukać z obecnych stref shorta. Według podejścia PSV dobrze byłoby, gdyby rynek utworzył schemat odwrotu w okolicach R2 – na przestrzeni zakresu 14.070/050 pkt.

wykres DAX H1 08.03.2021
DAX H1 08.03.2021

Wcześniej szukanie zejścia może kolidować z ewidentnym wsparciem budowanym z perspektywy ostatnich kilku sesji handlowych. Miejmy nadzieję, że ten tydzień wykaże nieco więcej ciekawych układów do rozegrania niż poprzedni.

Dzisiejsze poziomy PK*: 08.03
R3 = 14.177
R2 = 14.099
R1 = 14.023
PK = 13.945
S1 = 13.866
S2 = 13.796
S3 = 13.718*Punkt kierunkowy – subiektywnie wyznaczany poziom newralgiczny dla indeksu. Choć strukturą przypominać może pivoty, w praktyce to nic innego jak ręcznie oznaczone strefy handlu intraday. Więcej na temat punktów kierunkowych można dowiedzieć się z cyklicznego spotkania webinarowego – “Wyznaczanie punktów kierunkowych w praktyce“.

Wszystkie analizy cyklu można śledzić pod tagiem PSV. Poznaj również metodologię PSV – opisaną tutaj. Dołącz do grupy New Vision Trading na facebooku, aby dowiedzieć się więcej o PSV oraz innym podejściu do rynków. 

Maksymilian Bączkowski poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here